رقص و شادی جوانان در تهران بدنبال تفاهم مشترک ایران و غرب

رقص و شادی جوانان در تهران بدنبال تفاهم مشترک ایران و غرب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای دومین شب پیاپی، تهران جمعه شب نیز شاهد رقص و شادی جوانانی بود که از انتشار بیانیه «تفاهم مشترک» ایران و گروه پنج بعلاوه یک درباره برنامه اتمی

آگهی

برای دومین شب پیاپی، تهران جمعه شب نیز شاهد رقص و شادی جوانانی بود که از انتشار بیانیه «تفاهم مشترک» ایران و گروه پنج بعلاوه یک درباره برنامه اتمی ایران استقبال کردند. این تفاهمنامه مشترک راه را برای ادامه مذاکرات هیات های کارشناسی ایران و غرب همواره می کند.

با ورود محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و طرف مذاکره کننده ایران به تهران نیز جمعی از مردم از در فرودگاه مهرآباد از او استقبال کردند.

مری هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: «یکی از مسائلی که ما همیشه بوضوح گفته ایم و بخشی از موضع ما در این توافق بوده این است که تحریم ها مرحله به مرحله برداشته می شوند. بدیهی است که شما از فرایند کار ما آگاهی دارید. تحریم های ایران در صورتی برداشته می شود که این کشور بطور معتبری به تعهداتش عمل کند. خطوط اصلی مذاکرات تغییری نکرده است.»

تفاهم صورت گرفته میان ایران و قدرتهای جهانی بر سر برنامه اتمی این کشور واکنش نخست وزیر اسرائیل را در پی داشته که گفته است، این توافق راه را برای دستیابی ایران به بمب اتم نمی بندد. با این حال باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید که توافق هسته ای به شرط اجرای کامل مفاد آن، مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زیباکلام: تندروها نمی توانند خللی در توافق جامع هسته ای ایجاد کنند

نتانیاهو: با توافق هسته ای ایران باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد

توافق هسته ای ایران با غرب در رسانه های اروپایی