مهاجرت و مالیات؛ کانون مناظرۀ تلویزیونی رهبران احزاب بریتانیا

مهاجرت و مالیات؛ کانون مناظرۀ تلویزیونی رهبران احزاب بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود یکماه مانده به انتخابات پارلمانی بریتانیا، رهبران احزاب این کشور در مناظره ای تلویزیونی بر سر موضوعات مختلف، خصوصا سه موضوع مهاجرت، خدمات درمانی

آگهی

حدود یکماه مانده به انتخابات پارلمانی بریتانیا، رهبران احزاب این کشور در مناظره ای تلویزیونی بر سر موضوعات مختلف، خصوصا سه موضوع مهاجرت، خدمات درمانی و بهداشتی و کاهش مالیات همدیگر را به چالش کشیدند.

دیوید کامرون، نخست وزیر کنونی و رهبر حزب محافظه کار بریتانیا با وعده کاهش مالیات ها گفت در مبارزه با فرار مالیاتی، ثروتمندان این کشور هدف جمع آوری مالیات ۵ میلیارد پوندی خواهند بود.

اد میلیبند، رهبر حزب کارگر، قدرتمندترین رقیب و اصلی ترین اپوزیسیون، آقای کامرون را در همین خصوص به چالش کشید.

وی که شانس زیادی نیز برای رسیدن به پست نخست وزیر بریتانیا دارد گفت:« شما در خصوص موضوع فرار مالیاتی و صندوق های پوشش سرمایه، کاری نکرده اید…باید از خود بپرسید چرا دیوید کامرون چنین نمی کند؟ چون که حزب او را تامین مالی می کنند. ما به رهبری نیاز داریم که که علیه فرار مالیاتی بپا خیزد و این معضل را حل کند.»

نایجل فاراج، رهبر یوکیپ، حزب راستگرای استقلال بریتانیا هم به موضوع مهاجرت به بریتانیا پرداخت. حزب وی مخالف سرسخت حضور بریتانیا در اتحادیه اروپاست و آن را دلیلی بر سرازیر شدن سیل مهاجران به بریتانیا می داند.

نایجل فاراج گفت: «از زمان جنگ جهانی دوم ما به طور متوسط سالانه شاهد ورود حدود ۳۰ هزار مهاجر به بریتانیا بوده ایم. این رقم اکنون به ۳۰۰ هزار نفر در سال رسیده است، ۱۰ برابر بیشتر از آنچه این کشور از سال ۱۹۴۵ میلادی شاهد آن بوده است.»

دیوید کامرون در پاسخ، آقای فاراج و حزب او را به منزله پل پیروزی برای حزب کارگر خواند. احزاب رقیب می گویند حزب کارگر در قبال مسئله مهاجرت سیاست های سختگیرانه ای ندارد، اتهامی که آقای میلیبند آن را رد می کند.

آقای کامرون می گوید اگر دوباره به سمت نخست وزیری برسد، مهاجرت به بریتانیا را محدود خواهد کرد.

روزنامه گاردین بر اساس یک نظرسنجی، آقای میلیبند را با حمایت ۲۵ درصدی بینندگان مناظره بهترین سخنگو، و آقای کامرون را با یک درصد کمتر، دومین چهره محبوب مناظره پنجشنبه شب خوانده است.

انتخابات پارلمانی بریتانیا در هفتم ماه مه سال جاری برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از تیراندازی و تشییع اجساد قربانیان کشتی غرق شده در طرابلس لبنان

معرفی نامزدهای انتخابات آلمان؛ کریستیان لیندر، رئيس حزب «پورشه‌سواران»

بررسی فراز و فرود نرخ تورم و مشارکت در انتخابات؛ آیا تحریم رای فقط ریشه اقتصادی دارد؟