Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آرزوی رسیدن پناهجویان به دروازه آرزوها در جزیره سیسیل ایتالیا

آرزوی رسیدن پناهجویان به دروازه آرزوها در جزیره سیسیل ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سواحل جزیره سیسیل در ایتالیا به مرکز امید و آرزوی مهاجرانی تبدیل شده که برای فرار از جنگ و وضعیت دشوار سیاسی راه دریا را پیش می گیرند. این در حالی

آگهی

سواحل جزیره سیسیل در ایتالیا به مرکز امید و آرزوی مهاجرانی تبدیل شده که برای فرار از جنگ و وضعیت دشوار سیاسی راه دریا را پیش می گیرند. این در حالی است که شرایط نابسامان آب و هوایی دریای مدیترانه، گاه و بیگاه باعث قربانی شدن این مهاجران می شود.

بیشتر این افراد از کشورهای افریقایی به این جا می آیند. برای پناهندگی احتمالی مجبور به انتظار طولانی می شوند. بدون پول و با دست خالی، ترک کشور مادری شان را به عنوان تنها چاره پیش رویشان می بینند.

یکی از این مهاجران از وضعیت خود در دریا می گوید: “هیچگاه شناگر خوبی نبودم و سفر با قایق خطرناک بود. من واقعا ترسیده بودم. این که در دریا هیچ چیز به کمک شما نیاید چیز خیلی ساده ای نیست. در این وضعیت تنها خدا می تواند به دادتان برسد.”

کسانی که به این جزیره رسیده اند شانس بزرگی داشته اند که توانسته اند زنده بمانند. ولی زندگی گروهی در کمپ های پناهجویان آنها را بیش از پیش خسته می کند. یک جوان سنگالی از شرایط سخت اردوگاه می گوید: “من به اینجا رسیده ام ولی خدا می داند که چقدر بر بخت خودم گریه کرده ام. پولی ندارم، حتی لباسهای تنم مال خودم نیست. باید بتوانم کاری اینجا پیدا کنم. پیش از این، زیر آسمان خدا مرد آزادی بودم.”

سال ۲۰۱۴ میلادی، نزدیک به ۳۵۰۰ مهاجر به خاطر سوانح دریایی جان خود را از دست دادند. بر اساس پیش بینی های به عمل آمده، این رقم در سال ۲۰۱۵ به بیش از این خواهد رسید.

بر اساس آمار منتشر شده، سوریه پس از شروع جنگ داخلی در این کشور، با بیست درصد از کل متقاضیان پناهندگی، بیشترین سهم مهاجران را به خود اختصاص می دهد. افغانستان با تعداد ۴۱۱۰۰ نفر در رده دوم، و کوزوو با تعدا ۳۷۹۰۰ نفر در رده سوم قرار می گیرند.

از میان ۳۵۹۷۹۵ پرونده برای پناهندگی، تنها ۱۶۲۷۷۰مورد با درخواست پناهندگیشان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت شده است.

آلمان با اختیار داشتن ۳۲ درصد از میان تمامی پرونده های درخواست پناهندگی در رده نخست از کشورهای اتحادیه اروپا قرار می گیرد. سوئد، ایتالیا و فرانسه به ترتیب در رده های دوم، سوم و چهارم قرار می گیرند.

از دیگر سوی، تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یک میزان به درخواست های پناهندگی پاسخ مثبت نمی دهند. برای مثال فرانسه تنها به ۲۱،۷ درصد از تقاضاهای پناهندگی پاسخ مثبت داده است حال آنکه آلمان با ۴۱،۷ درصد، ایتالیا با ۵۸،۵ درصد و سوئد با ۷۶،۸ درصد بیشترین پاسخ مثبت را به تقاضاهای پناهندگی داده اند.

پناهجویان جزیره سیسیل ایتالیا، علی رغم مشکلات سفر و اقامتشان در اردوگاه ها، خود را در آستانه دروازه آرزوها و امید هایشان می بینند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس از دگرباشان جنسی عذرخواهی کرد

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد