Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نیجریه امیدوار است این انتخابات، آغازی برای تغییرات شود

نیجریه امیدوار است این انتخابات، آغازی برای تغییرات شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تمدید یکروزۀ انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه، مردم این کشور، روز یکشنبه نیز به پای صندوق های رای رفتند. پیش تر، قرار بود این انتخابات تنها در روز

آگهی

با تمدید یکروزۀ انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه، مردم این کشور، روز یکشنبه نیز به پای صندوق های رای رفتند. پیش تر، قرار بود این انتخابات تنها در روز شنبه برگزار شود اما به دلیل مشکلاتی از قبیل دشواری دسترسی به حوزه های رای گیری در برخی از مناطق، این انتخابات به روز یکشنبه نیز کشیده شد.

یکی از شهروندان شهر لاگوس می گوید: “من خواهان تغییرات مثبت هستم. تغییراتی که به روی زندگی انسانها تاثیر بگذارد. تغییراتی که شهرت، سلامتی و اموال مردم را حفظ کند و فساد مالی را از بین ببرد. من خواهان این تغییرات هستم و امیدوارم که به آنها دست بیابیم.”

این انتخابات در حالی برگزار شد که چندین حملۀ تروریستی در این کشور صورت گرفت که در نتیجۀ آن دست کم ۳۰ نفر کشته شدند.

موزس گامبو، شهروند ماداگالی می گوید: “شهروندان ما به پای صندوق های رای آمده اند تا به بوکوحرام پاسخ بدهند. خودتان جمعیت حاضر را در اینجا می بینید، اگر امکان رای دادن در خانه ها وجود داشت، شمار آرا بیشتر هم می شد. شمار رای دهندگان حتی می توانست بیشتر از این باشد اما ما خواهران و برادران زیادی را از دست دادیم.”

این انتخابات تحت تدابیر امنیتی زیاد و با حضور ناظران سازمان ملل برگزار شده است. تردد در خیابانها بین ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر ممنوع است و شهروندان تنها برای رای دادن اجازه خروج از خانه هایشان را دارند.

در این انتخابات، گودلاک جاناتان، رییس جمهوری کنونی و محمد بوهاری، ژنرال بازنشستۀ ارتش به رقابت می پردازند.

شمارش آرا در برخی از حوزه های رای گیری از جمله در شهر لاگوس آغاز شده است. گروه بوکوحرام که پیش از آغاز این انتخابات، تهدید به حملات تروریستی کرده بود، می گوید این انتخابات مخالف شریعت اسلام است و به حملات خود علیه شهروندان ادامه می دهد.

گودلاک جاناتان و محمد بوهاری، دو نامزد این انتخابات توافق نامه ای را امضا کرده و متعهد شده اند نتیجۀ انتخابات را مشروط بر آزادانه بودن آن، بپذیرند و مانع خشونت از سوی هوداران خود شوند.

نتیجۀ این انتخابات قرار است تا ۴۸ ساعت بعد از بسته شدن درهای حوزه های رای گیری اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهلت انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه تمدید شد

وقوع چندین انفجار همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند