Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مذاکرات اتمی ایران؛ افزایش خوشبینیها در آخرین فرصتها

مذاکرات اتمی ایران؛ افزایش خوشبینیها در آخرین فرصتها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سه روز مانده به پایان ضرب الاجل تعیین شده برای حصول یک توافق سیاسی میان ایران و گروه پنج به علاوه یک بر سر برنامه اتمی این کشور، اظهارات بیان شده

آگهی

در سه روز مانده به پایان ضرب الاجل تعیین شده برای حصول یک توافق سیاسی میان ایران و گروه پنج به علاوه یک بر سر برنامه اتمی این کشور، اظهارات بیان شده از هر دو طرف مذاکره در محل برگزاری آن در لوزان سوئیس، بیشتر خوشبینانه به نظر می رسد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار با همتایان آلمانی و فرانسوی خود را “عالی” توصیف کرده و گفت که همه مسائل قابل حل است.

او همچنین افزود: “ایران یک تصمیم سیاسی گرفته تا یک تعهد با عزت را بپذیرد. من معتقدم که شرکای مذاکره کننده ما هم نیاز به تصمیم گیری دارند. من معتقدم آنها متوجه شده اند که فشار و تحریم با توافق نمی توانند با هم اعمال شوند.”

در حاشیه این اجلاس که قرار است وزرای خارجه روسیه، چین و بریتانیا نیز به آن بپیوندند، روسای دیپلماسی آمریکا، فرانسه و آلمان نیز با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان، با بیان این که پس از حدود دوازده سال مذاکره با ایران، پایان این بازی آغاز شده گفت: “اینجا وقتی من به قله های سوئیس نگاه می کنم، می بینم که فتح قله در آخرین گامهای آن مشکل ترین و تعیین کننده ترین بخش صعود به آن است.”

ریحانه مظاهری، خبرنگار اعزامی یورونیوز به لوزان هم می گوید: “با وجود این که شواهد از احتمال دستیابی به توافق حکایت دارد اما طرفین همچنان بر لزوم حل اختلافات اساسی باقی مانده تاکید می کنند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش آمریکا و متحدانش با تهران در نشست شورای امنیت؛ بیانیه قدرت‌های اروپایی علیه برنامه هسته‌ای ایران

سرمربی اسپانیایی پرسپولیس رسما معرفی شد؛ گاریدو با چه کارنامه‌ای روی نیمکت سرخ‌پوشان می‌نشیند؟

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند