Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نامزدهای انتخابات نیجریه توافقنامۀ عدم خشونت امضا کردند

نامزدهای انتخابات نیجریه توافقنامۀ عدم خشونت امضا کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گودلاک جاناتان و محمد بوهاری، دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه، توافقنامۀ عدم خشونت در طول این انتخابات را امضا کردند. این توافقنامه در حالی

آگهی

گودلاک جاناتان و محمد بوهاری، دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه، توافقنامۀ عدم خشونت در طول این انتخابات را امضا کردند.

این توافقنامه در حالی امضا می شود که نظرسنجی ها از ناکامی گودلاک جاناتان، رییس جمهوری کنونی این کشور در این انتخابات خبر می دهد. ناراضایتی ها از گودلاک جاناتان که نامزد حزب «پی دی پی» دراین انتخابات است، به دلیل گسترش تروریسم در این کشور، فساد مالی و گرانی در سالهای اخیر بیشتر شده است.

در مقابل، گفته می شود محمد بوهاری که ژنرال بازنشستۀ ارتش و نامزد حزب «آی پی سی» برای این انتخابات است، از شانس بیشتری بویژه در مناطق مسلمان نشین شمال این کشور برخوردار است.

این دو در انتخابات سال ۲۰۱۰ نیز با یکدیگر رقابت کرده بودند که در نهایت گودلاک جاناتان با کسب آرای بیشتر بعنوان رییس جمهور این کشور انتخاب شد.

این توافقنامه در حالی میان ایندو امضا می شود که گروه تروریستی بوکوحرام بر شدت حملات خود در شمال این کشور افزوده است. سیاست های دولت کنونی نیجریه در سرکوب این گروه اسلامگرا تاکنون ناکام بوده است. این گروه تهدید کرده است که با افزایش حملات خود، مانع برگزاری این انتخابات خواهد شد. انتخابات ریاست جمهوری نیجریه قرار است روز شنبه، بیست و پنجم مارس برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند

پیام خوش آمدگویی در آسابا؛ داستان عجیب پروازی که فکر می‌کرد به مقصد رسیده است

چرا مردم نیجریه دیوانه شکستن رکوردهای گینس شده‌اند؟