Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسوایی شرکت های کارگزاری بورس در مجارستان بالا گرفت

رسوایی شرکت های کارگزاری بورس در مجارستان بالا گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس هیات مدیره کواستور از شرکت های کارگزاری بازار سهام مجارستان جمعه شب به اتهام فساد مالی بازداشت شد. این بازداشت پس از بالاگرفتن رسوایی مالی

آگهی

رئیس هیات مدیره کواستور از شرکت های کارگزاری بازار سهام مجارستان جمعه شب به اتهام فساد مالی بازداشت شد.

این بازداشت پس از بالاگرفتن رسوایی مالی تعدادی از شرکت های سرمایه گذاری در بازار سهام و تعلیق مجوز آنها از سوی بانک مرکزی مجارستان است. احزاب منتقد دولت خواستار استعفای نخست وزیر در رابطه با این رسوایی هستند. با این همه دولت خود را از خطا در رابطه با این ماجرا مبرا می داند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان دو روز پیش این در یک نشست خبری اعلام کرد که به اعضای هیات دولت گفته است فورا پول خود را از چنین شرکت هایی خارج کنند. خانه بازرگانی ملی مجارستان به عنوان یک نهاد دولتی بالغ بر معادل ۱۴میلیون دلار از طریق شرکت کواستور سرمایه گذاری کرده بود که پنجم ماه مارس این مبلغ را بیرون کشید.

جوزف توبیاس، رهبر حزب سوسیالیست و از چهره های مخالف دولت در گفتگو با خبرنگار یورونیوز در بوداپست درخصوص ورشکستگی و فساد مالی شماری از شرکت های کارگزاری بورس می گوید: «دولت پول وزیران و شرکای خود را خارج کرده و اجازه داده است تا مردم متضرر شوند. آقای اوربان اعتبارش را برای نخست وزیری مجارستان از دست داده و از این رو باید استعفا دهد.»

همچنین استفان کالمان پیکو، نماینده گروهی از متضرران این شرکت نیز به یورونیوز گفت: «تاکنون به روشنی نمی دانیم چه کسی واقعا مسوولیت این رسوایی را برعهده دارد. ما فقط فهرستی از اسامی را دیده ایم که هر روز طولانی تر می شود. با یاری کار شناسان حقوقی، در حال بررسی دقیق آن هستیم که در روزهای آتی سرانجام از چه کسی باید شکایت کرد.»

آتیلا ماگیار، خبرنگار یورونیوز در بوداپست گزارش می دهد: «در حالی که رسوایی شرکت کواستور در سطح سیاسی بالا گرفته است، هنوز مال باختگان اطلاعات درستی درباره پول خود ندارند و نمی دانند که آیا هرگز به دارایی خود می رسند یا نه؟ و نمی دانند که حتی در این صورت، می توانند تمامی پول خود بیرون بکشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد