آگهی

حضور همزمان سکانداران سیاست خارجی اروپا و روسیه در کوبا

حضور همزمان سکانداران سیاست خارجی اروپا و روسیه در کوبا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با هدف عادی سازی روابط با کوبا، روز سه شنبه با مقامات این کشور در هاوانا دیدار کرد. با شروع فرایند

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با هدف عادی سازی روابط با کوبا، روز سه شنبه با مقامات این کشور در هاوانا دیدار کرد.

آگهی

با شروع فرایند عادی سازی روابط آمریکا و کوبا پس از بیش از نیم قرن، بروکسل و هاوانا اکنون مشتاق هستند تا روابط دو جانبه را تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی بهبود بخشند.

خانم موگرینی در این دیدار به لزوم شتاب بخشیدن به گفتگوها اشاره کرد اما آن را بمعنای ناراضی بودن از روند گفتگوها در گذشته نخواند.

گسترش روابط اقتصادی و تجاری و وضعیت حقوق بشر دو موضوع مهم در گفتگوهای بروکسل و هاواناست.

همزمان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز که از کشورهای آمریکای لاتین دیدار می کند در ۵۵ امین سالگرد آغاز روابط دو کشور، وارد کوبا شد.

آقای لاوروف در دیدار با مقامات کوبایی گفت تحریم های آمریکا علیه کوبا باید برداشته شود و مسکو در این راستا با هاوانا همکاری خواهد کرد. وی همچنین از تمایل شرکت های روسی برای سرمایه گذاری در کوبا خبر داد.

فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا در نامه ای خطاب به دانشجویان عادی سازی روابط هاوانا با واشنگتن را تلویحا تایید کرده است.

آقای کاسترو در این نامه نوشته است: « به سیاست آمریکا اعتمادی ندارم، کلمه ای هم با آنها رد و بدل نکرده ام اما این بدین معنا نیست که مخالف راه حل مسالمت آمیز برای پایان مناقشه ها هستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از هاوانا؛ هزاران کوبایی حامی دولت یاد خوزه مارتی را گرامی داشتند‌

سخنرانی دختر احمدرضا احمدی با پوشش اختیاری: پدرم را با اجبار بازنشسته کردند

چرا چین در تلاش برای میانجی‌گری در جنگ روسیه با اوکراین است؟