Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واشنگتن به حمایت از کابل ادامه می دهد

واشنگتن به حمایت از کابل ادامه می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان که به آمریکا سفر کرده درصدد جلب حمایت واشنگتن است. آقای غنی در نخستین سفرش به آمریکا، شش ماه پس از به قدرت رسیدن، در

آگهی

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان که به آمریکا سفر کرده درصدد جلب حمایت واشنگتن است. آقای غنی در نخستین سفرش به آمریکا، شش ماه پس از به قدرت رسیدن، در کمپ دیوید با جان کری، وزیر خارجه آمریکا دیدار و در مورد مسائل امنیتی و خروج باقیمانده نیروهای آمریکایی از افغانستان بحث و گفتگو کرد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت: «خوشحالم که امروز از ابتکار جدیدی در مورد همکاری تازه در زمینه توسعه خبر بدهم؛ ابتکاری همسو با برنامه اصلاحات دولت وحدت ملی. این همکاری بواسطه کمک مالی ۸۰۰ میلیون دلاری آمریکا اصلاحات مهم مورد نظر در افغانستان را هدف قرار داده است.»

به نظر می رسد این گفتگوها به سه سال مناسبات نه چندان گرم میان افغانستان و آمریکا پایان داده و فصل نوینی در روابط دوجانبه آغاز کرده است.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان رابطه دو کشور را، رابطه ای اساسی خواند و گفت: «مفتخریم که این رابطه به رابطه ای پایدار تبدیل شود.»

آقای غنی امروز سه شنبه با باراک اوباما، همتای آمریکایی اش دیدار می کند و فردا نیز در کنگره سخنرانی خواهد کرد.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در کمپ دیوید گفت: «در مناسبات میان افعانستان و آمریکا ورق برگشته است. اگر حامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان آشکارا از ایالات متحده آمریکا و حسن نیت دولت اوباما انتقاد می کرد، دولت وحدت ملی اشرف غنی در جستجوی همکاری های موثرتر با آمریکا است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟

بلاتکلیفی زیر سایه طالبان؛ ۸۴۰ هزار متقاضی «برنامه اسکان مجدد» آمریکا هنوز در افغانستان هستند

جنجال حقوقی بر سر حضانت نوزاد پیدا شده در زیر آوار؛ آمریکا به خانه چه کسی در افغانستان حمله کرد؟