سقوط ایرباس «ای ۳۲۰» و کشته شدن تمام ۱۵۰ سرنشین آن

سقوط ایرباس «ای ۳۲۰» و کشته شدن تمام ۱۵۰ سرنشین آن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فروند هواپیمای ایرباس «ای ۳۲۰» حامل ۱۵۰ مسافر از جمله یک گروه از دانش آموزان آلمانی صبح روز سه شنبه در کوه های آلپ فرانسه سقوط کرد. گروه جستجو عصر

آگهی

یک فروند هواپیمای ایرباس «ای ۳۲۰» حامل ۱۵۰ مسافر از جمله یک گروه از دانش آموزان آلمانی صبح روز سه شنبه در کوه های آلپ فرانسه سقوط کرد.

گروه جستجو عصر سه شنبه به محل سقوط هواپیما رسیدند. تصاویر مخابره شده نشان می دهد هواپیما به تکه های ریزی تبدیل شده و این تکه ها در منطقه وسیعی پراکنده شده است. همچنین در یکی از عکس های منتشر شده بخشی از پنجره این هواپیما قابل مشاهده است.

مقامات مسوول گفته اند که این هواپیما به حداکثر ارتفاع خود در ۳۸ هزار پایی رسیده بود اما در ظرف ۸ دقیقه و با سقوطی شدید، ارتقاعش تا ۶۵۰۰ پا کاهش یافت. بعد از این تغییر ارتفاع بود که مقامات فرانسوی ناپدید شدن آنرا از صفحه رادارها گزارش کردند.

این هواپیمای متعلق به خطوط هواپیمایی جرمن وینگز صبح سه شنبه ساعت ده و هشت دقیقه به وقت محلی از بارسلون عازم دوسلدورف در آلمان بود که در ساعت ده و چهل و هفت دقیقه از صفحه رادارها ناپدید شد.

مقامات شرکت هواپیمایی جرمن وینگز گفته اند که خلبان این جت مسافربری فرد باتجربه ای بوده و به مدت ده سال با خطوط هوایی جرمن وینگز و لوفت هانزا کار می کرده است. این خلبان تا لحظه سقوط هواپیمایش، ۶ هزار ساعت با ایرباس پرواز داشته است.

به گفته مقامات شرکت جرمن وینگز این هواپیما بمدت ۲۴ سال برای گروه لوفت هانزا کار می کرده و تمام کنترل های لازم تاکنون برای آن انجام شده بود.

از لحظه انتشار خبر سقوط این هواپیما، نیروی های پلیس، آتش نشانی و ارتش فرانسه و دهها هلی کوپتر در محل حادثه حاضر و به جستجوی بقایایی این هواپیما پرداختند. تاکنون اثری از زنده ماندن هیچ یکی از سرنشینان این پرواز یافت نشده است.

آخرین خبرها به نقل از وزیر کشور فرانسه، گویای آنست که یکی از جعبه های سیاه این هواپیما پیدا شده که برای یافتن اطلاعاتی درباره دلایل این حادثه، به گروه ویژه تحقیق سپرده شده است.

عملیات جستجو همچنان در منطقه کوهستانی آلپ در جنوب شرقی فرانسه ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مقامات آلمان، اسپانیا و فرانسه به سقوط هواپیمای مسافربری

پاریس قرارداد ساخت نسل جدید جت جنگنده اروپایی را تایید کرد

بازداشت ۲ مامور اطلاعاتی اسپانیا به اتهام جاسوسی برای آمریکا؛ سانچز: تنش بین مادرید و واشنگتن رفع شد