Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش مقامات آلمان، اسپانیا و فرانسه به سقوط هواپیمای مسافربری

واکنش مقامات آلمان، اسپانیا و فرانسه به سقوط هواپیمای مسافربری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا به فرانسه با سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی «جرمن وینگز» مصادف شده است. دست کم ۴۵ نفر از قربانیان این سانحۀ

آگهی

سفر فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا به فرانسه با سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی “جرمن وینگز” مصادف شده است. دست کم ۴۵ نفر از قربانیان این سانحۀ سقوط، اتباع اسپانیایی هستند.

فیلیپ ششم در واکنش به این حادثه گفت: “همراه با ملکۀ اسپانیا، رییس جمهوری فرانسه و مقامات دو دولت، به خانوادۀ قربانیان تسلیت می گویم و امیدوارم خانواده هایی که یکی از عزیزانشان را در این سانحه از دست داده اند، ما را در غم خود شریک بدانند. ضمن آنکه از این فرصت استفاده کرده و از مقامات فرانسه، رییس جمهوری و نخست وزیر این کشور برای اقدامات سریع و آغاز جستجوها برای یافتن این هواپیما تشکر می کنم.”

این هواپیمای مسافربری که از بارسلون عازم شهر دوسلدورف بود، صبح امروز در ارتفاعات جنوبی آلپ در خاک فرانسه سقوط کرد.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیز در سخنانی تاکید کرد این کشور، از تمامی امکانات لازم برای شناسایی دلایل این سانحه و یافتن قربانیان سقوط این هواپیما استفاده خواهد کرد.

در سانحۀ سقوط این هواپیما، ۱۵۰ مسافر و خدمۀ آن جان خود را از دست داده اند و به گزارش خبرگزاری ها، مسافران این هواپیما از اتباع سه کشور آلمان، ترکیه و اسپانیا بوده اند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز در واکنش به این سانحه، در مقابل خبرنگاران در برلین حاضر شد و بیانیۀ کوتاهی را ایراد کرد. وی ضمن ابراز همدردی با خانوادۀ قربانیان گفت: “امروز من به غم و رنجی که انسانهای زیادی با آن روبرو شده اند و آنهایی که ناگهان زندگی خود را از دست داده اند، فکر می کنم. از طرف خودم و دولت و مقامات آلمان با خانوادۀ قربانیان همدردی می کنم. غم و درد این خانواده ها غیرقابل تصور است.”

وزرای خارجه و حمل و نقل آلمان در پی این سانحه به محل سقوط این هواپیما در منطقه ای به نام “دیین.ل.بن” سفر کرده اند. قرار است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز به این منطقه سفر کند و از نزدیک در جریان عملیات جستجو و انتقال اجساد و بقایای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ از ارتفاعات آلپ قرار بگیرد.

هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰ صبح روز سه شنبه در ارتفاع ۲۰۰۰ متری کوههای آلپ در جنوب فرانسه سقوط کرد و به گفتۀ مقامات پلیس این منطقه، تمامی مسافران آن کشته شده اند. فرماندهی ژاندارمری و نیروی هوایی فرانسه اعلام کرده است که عملیات جستجو برای یافتن این هواپیما، عملیات امدادرسانی نیست و هدف یافتن اجساد قربانیان و بقایای این هواپیماست که در مساحتی بالغ بر یک هکتار پخش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

کوتاه‌ترین مرز جهان میان کدام کشورهاست؟