Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک سال از آغاز شیوع بیماری ابولا در آفریقا گذشت

یک سال از آغاز شیوع بیماری ابولا در آفریقا گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک سال از آغاز شیوع بیماری ابولا گذشت. بیماری ای که ابتدا در ۲۳ مارس سال ۲۰۱۴ در گینه شناسایی و بسرعت به سیرالئون و لیبریا رسید. در اثر ابولا، تاکنون

آگهی

یک سال از آغاز شیوع بیماری ابولا گذشت. بیماری ای که ابتدا در ۲۳ مارس سال ۲۰۱۴ در گینه شناسایی و بسرعت به سیرالئون و لیبریا رسید. در اثر ابولا، تاکنون بیش از ۱۰۲۰۰ نفر کشته شده اند.

چارلز مامبو، مدیراجرایی ائتلاف بهداشت برای همه می گوید: «زمانی که ابولا در سیرالئون، گینه و لیبریا شیوع یافت، دولت و شهروندان ضعیف بودند و هیچ آمادگی ای نداشتند. آنها فاقد منابع و پرسنل لازم بودند. از نظر تعداد پزشک ها، ما تنها یک پزشک داشتیم که در مورد بیماری های ویروسی آموزش دیده بود.»

در حالی که لیبریا تقریبا این بیماری را کنترل کرده، گینه و سیرالئون هنوز بسختی درحال مبارزه با آن هستند.

در جریان گسترش بیماری ابولا، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد از سیرالئون و چند کشور در غرب آفریقا دیدار و خواستار اتحاد برای مقابله با این بیماری شده بود. با این حال یکی از مقامات سازمان ملل گفته که اقدامات این سازمان در مواردی اشتباه و «متکبرانه» بوده است.

کریستوفر استوکس، مدیر عامل سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: «این بیماری بوضوح یک اپیدمی بین المللی بود. واقعا شرم آور است که سازمان جهانی بهداشت و جامعه بین المللی وقتی از خواب بیدار شدند که شهروندان غربی به ابولا مبتلا شدند.»

در لیبریا دولت امیداور است تا ماه آینده بتواند اعلام کند که کشور عاری از ابولاست اما اخیرا یک مورد ابتلا به این بیماری در این کشور گزارش شده است. تحلیلگران می گویند که پس از عبور هر موجی از گسترش این ویروس، تعداد مبتلایان کاهش می یابد و پزشکان مراقبت ها را کم می کنند که می تواند به ظهور دوباره بیماری بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امدادرسانی با هلی‌کوپتر در مناطق سیل‌زده برزیل؛ دست‌کم ۷۵ تن کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت