Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می کنند

شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت بیش از چهل روز از امضای توافق مینسک و پایان درگیری میان شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در شرق کشور، دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می

آگهی

با گذشت بیش از چهل روز از امضای توافق مینسک و پایان درگیری میان شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در شرق کشور، دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می کنند.

به گفته شورشیان جدایی طلب در روستایی در نزدیکی دونتسک، نیروهای وابسته به دولت اوکراین طی دو روز گذشته ۴۱ بار دست به بمباران منطقه زده اند که به موجب آن دست کم هفت نفر زخمی شده اند.

از سوی دیگر رسانه های اوکراین به نقل از منابع نظامی گفته اند که شورشیان نیز طی دو روز گذشته ۳۲ بار آتش بس را نقض کرده اند.

نقض آتش بس همزمان با حضور ناظران سازمان شورای امنیت و همکاری اروپا در منطقه صورت گرفته است. آنها تایید کرده که چندین بار صدای گلوله باران شنیده شده است.

همزمان فیلیپ بردلاو، ژنرال نیروی هوایی آمریکا و فرمانده نیروهای ناتو در اروپا که نسبت به توافقنامه مینسک در پایان دادن به درگیری ها در شرق اوکراین تردید دارد گفت: «غرب باید روی تمام امکانات برای مقابله با بحران اوکراین حساب کند. آیا این موارد می تواند موجب بی ثباتی شود؟ بله می تواند. اما از سوی دیگر بی عملی هم می تواند به بی ثباتی بیانجامد. ما موارد مختل کننده نظیر موارد مربوط به دفاع هوایی، فرماندهی و پشتیبانی، سوخت و تجهیزاتی را که در حال عبور از مناطق نفوذپذیرمرزی باشند به دقت تحت نظر داریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند

در حمله روسیه به یک فروشگاه در خارکیف، ۱۲ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند

ادامه تصرفات روسیه در خاک اوکراین؛ نیروهای پوتین آتش جنگ را بر جبهه‌های شرقی متمرکز کردند