Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتخابات در آندولس و نگرانی از پیروزی متحدان حزب سیریزای یونان

انتخابات در آندولس و نگرانی از پیروزی متحدان حزب سیریزای یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات منطقه ای آندولس، یکی از مناطق خودمختار اسپانیا، از اولین ساعات روز جمعه آغاز شد. نزدیک به ۶.۵ میلیون رای دهنده آندولسی باید نمایندگان خود را

آگهی

انتخابات منطقه ای آندولس، یکی از مناطق خودمختار اسپانیا، از اولین ساعات روز جمعه آغاز شد.

نزدیک به ۶.۵ میلیون رای دهنده آندولسی باید نمایندگان خود را از میان نمایندگان احزاب چپ جدیدی همچون حزب «پودموس» و یا احزاب سنتی همچون «حزب سوسیالیست» یا حزب محافظه کار «مردم» انتخاب کنند.

حزب سوسیالیست به رهبری سوزانا دیاز در آندولس که برای سالهای طولانی قدرت را در این منطقه در دست داشته بیش از دیگران نگران است چراکه امکان دارد در نهایت مجبور شود همانند آنچه در یونان روی داد، قدرت را به حزب چپگرا و افراطی پودموس واگذار کند.

محافظه کاران حزب مردم نیز دغدغه ای مشابه حزب سوسیالیت دارند و نگران پایان یافتن سیستم دو حزبی هستند که برای سالهای طولانی در این منطقه حکمفرما بوده است.

با توجه به شش سال بحران و رکود اقتصادی در اسپانیا و نرخ بیکاری بیش از ۳۰ درصد، تمام احزاب موضوع «تغییر» را محور برنامه های خود قرار داده اند. با این تفاوت که حزب سوسیالیست به دنبال «انجام تغییرات با کمترین آسیب ممکن»، حزب مردم به دنبال «تغییر تدریجی»، و حزب چپگرای افراطی پودموس به دنبال «تغییرات اساسی و زیربنایی» است.

حزب پودموس که ترزا رودریگز نمایندگی آن را در این انتخابات برعهده دارد، متحد حزب چپگرای سیریزا در یونان بوده و مخالف سیاست های ریاضت اقتصادی است.

انتظار می رود اولین نتایج شمارش آراء امشب اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک فرانسوی متهم به سوء قصد علیه نماینده اسپانیا و مظنون به همکاری با ایران در هلند بازداشت شد

کهنه‌ترین شراب جهان در یک مقبره رومی ۲ هزار ساله در اسپانیا کشف شد

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد