اعتراض مردم شهر تعز در یمن به تصرف این شهر توسط شبه نظامیان حوثی

اعتراض مردم شهر تعز در یمن به تصرف این شهر توسط شبه نظامیان حوثی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبه نظامیان حوثی کنترل تاسیسات حیاتی شهر تعز، سومین شهر بزرگ یمن، از جمله فرودگاه بین المللی این شهر را به دست گرفتند. این اقدام با اعتراض جمع وسیعی

شبه نظامیان حوثی کنترل تاسیسات حیاتی شهر تعز، سومین شهر بزرگ یمن، از جمله فرودگاه بین المللی این شهر را به دست گرفتند. این اقدام با اعتراض جمع وسیعی از ساکنان شهر روبرو شد.

آگهی

نزدیک به هفت ماه از آغاز شورش حوثی های یمن و پیشروی آنها در نقاط مختلف کشور می گذرد. پیش از این آنها صنعا، پایتخت یمن را نیز تصرف کردند و هم اکنون در حال پیشروی به سمت جنوب کشور هستند.

یکی از ساکنان شهر می گوید: «مردم تعز همه یک شعار را تکرار می کنند: انکار و رد شبه نظامیان. مردم تعز همیشه اینجا خواهند بود تا با وجودشان و روحشان از شهر دفاع کنند. تا زمانیکه شبه نظامیان این استان را ترک نکنند، آنها نیز این مکان را ترک نخواهند کرد.»

گفته می شود هم اکنون در یمن یک جنگ نیابتیِ منطقه ای در گرفته است. در این جنگ ایران به حمایت از شیعیان حوثی می پردازد و عربستان سعودی و دیگر پادشاهی های سنیِ منطقه ای از آقای عبد ربه منصور هادی، رییس جمهوری این کشور حمایت می کنند.

به گفته یک مقام ارشد امنیتی در یمن، حوثی ها در حال انتقال سربازان و تجهیزات نظامی بیشتری به تعز هستند و احتمالا خود را برای تهاجمی گسترده تر آماده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در جهت بررسی بحران یمن

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند