کسب رتبه سوم در انتخابات محلی فرانسه توسط حزب راست افراطی این کشور

کسب رتبه سوم در انتخابات محلی فرانسه توسط حزب راست افراطی این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دور اول انتخابات محلی فرانسه در حالی به پایان رسید که بر اساس برآوردهای اولیه، حزب راست میانه اتحاد برای جنبش مردمی، «او ام پ»، به رهبری نیکولا

آگهی

دور اول انتخابات محلی فرانسه در حالی به پایان رسید که بر اساس برآوردهای اولیه، حزب راست
میانه اتحاد برای جنبش مردمی، «او ام پ»، به رهبری نیکولا سارکوزی توانسته است با کسب حدود ۳۶ درصد آراء در جایگاه اول قرار گیرد و جبهه ملی فرانسه به رهبری مارین لوپن که حزب راست افراطی این کشور محسوب می شود و انتظار می رفت آرای زیادی را کسب نماید، با ۲۴.۵ درصد آراء جایگاه سوم را کسب کند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه پس از پایان انتخابات گفت: «امروز اگرچه حزب راست افراطی رای بالایی آورد اما اولین حزب سیاسی فرانسه نبود. من خوشحالم زیرا شخصا خودم را در قبال این موضوع متعهد می دانستم.»

این انتخابات شکست روشنی برای فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه و حزب سوسیالیست محسوب می شد. این حزب توانست تنها حدود ۲۸ درصد آراء را بدست آورد.

نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری پیشین فرانسه و رهبر حزب «او ام پ» نیز گفت: «من از تمام فرانسوی هایی که به دنبال تغییر هستند می خواهم که برای دور دوم این انتخابات بسیج شوند تا پویایی را که امروز نشان دادند، تقویت کنند.»

۴۸.۷ درصد از واجدان شرایط در اولین دور از انتخابات محلی فرانسه شرکت کردند و گرچه این رقم حاکی از مشارکت وسیع شهروندان فرانسوی است، اما به گفته مانوئل والس، نخست وزیر این کشور، کمتر از حد انتظار است.

دور دوم انتخابات یکشنبه آینده برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

لوپن با انتقاد از تحویل موشک‌های «سایه طوفان» به اوکراین: چرا ماکرون«کنفرانس صلح» برگزار نمی‌کند؟