انتصاب جدید پاپ در شیلی جنجال برانگیخت

انتصاب جدید پاپ در شیلی جنجال برانگیخت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتصاب اسقف متهم به سرپوش گذاشتن بر تعرض جنسی به کودکان در کلیسای کاتولیک شیلی، خشم جمعی از شهروندان این کشور را برانگیخت. روز شنبه حضور مخالفان این

آگهی

انتصاب اسقف متهم به سرپوش گذاشتن بر تعرض جنسی به کودکان در کلیسای کاتولیک شیلی، خشم جمعی از شهروندان این کشور را برانگیخت.

روز شنبه حضور مخالفان این انتصاب از سوی پاپ فرانسیس، در مراسم معارفه خوآن باروس در کلیسای جامع اوسورنو واقع در جنوب شیلی سبب حضور نیروهای ضد شورش شد.

صد ها تن با در دست داشتن بادکنک و پرچم های سیاه رنگ در این مراسم اخلال ایجاد کردند. این در حالی بود که هواداران اسقف جدید نیز رنگ سفید را برای ابراز حمایت خود انتخاب کرده و در کلیسا حاضر بودند. در این مراسم تنها ۱۵ اسقف از میان ۳۵ اسقف شیلی شرکت کردند.

آقای باروس متهم به پنهان کردن موارد متعدد تعرض جنسی به کودکان توسط یک مقام بالادست خود به نام فرناندو کاردیما در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی است. آقای کاردیما در سال ۲۰۱۱ میلادی مجرم شناخته شد. اگرچه این اسقف جدید، متهم به تعرض جنسی و کودک آزاری نیست ولی دست کم سه تن از قربانیان می گویند که وی در زمان تعرض حضور داشته است. معترضان خواستار استعفای فوری آقای باروس از کلیسای کاتولیک هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتیکان بر ممنوعیت فراماسون‌ شدن کاتولیک‌ها تاکید کرد

پاپ فرانسیس بر غسل تعمید فرزندان زوج‌های همجنس‌گرا در کلیسای کاتولیک مهر تایید زد

دولت فرانسه پوشیدن «عبا» توسط دانش‌آموزان دختر در مدارس را ممنوع می‌کند