Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتصاب جدید پاپ در شیلی جنجال برانگیخت

انتصاب جدید پاپ در شیلی جنجال برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتصاب اسقف متهم به سرپوش گذاشتن بر تعرض جنسی به کودکان در کلیسای کاتولیک شیلی، خشم جمعی از شهروندان این کشور را برانگیخت. روز شنبه حضور مخالفان این

آگهی

انتصاب اسقف متهم به سرپوش گذاشتن بر تعرض جنسی به کودکان در کلیسای کاتولیک شیلی، خشم جمعی از شهروندان این کشور را برانگیخت.

روز شنبه حضور مخالفان این انتصاب از سوی پاپ فرانسیس، در مراسم معارفه خوآن باروس در کلیسای جامع اوسورنو واقع در جنوب شیلی سبب حضور نیروهای ضد شورش شد.

صد ها تن با در دست داشتن بادکنک و پرچم های سیاه رنگ در این مراسم اخلال ایجاد کردند. این در حالی بود که هواداران اسقف جدید نیز رنگ سفید را برای ابراز حمایت خود انتخاب کرده و در کلیسا حاضر بودند. در این مراسم تنها ۱۵ اسقف از میان ۳۵ اسقف شیلی شرکت کردند.

آقای باروس متهم به پنهان کردن موارد متعدد تعرض جنسی به کودکان توسط یک مقام بالادست خود به نام فرناندو کاردیما در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی است. آقای کاردیما در سال ۲۰۱۱ میلادی مجرم شناخته شد. اگرچه این اسقف جدید، متهم به تعرض جنسی و کودک آزاری نیست ولی دست کم سه تن از قربانیان می گویند که وی در زمان تعرض حضور داشته است. معترضان خواستار استعفای فوری آقای باروس از کلیسای کاتولیک هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شوهر خیانتکار به خاطر لو رفتن «پیام‌های حذف‌شده»‌اش به کارگران جنسی از اپل شکایت کرد

کشف کهن‌ترین قطعه پاپیروس حاوی روایت کودکی عیسی مسیح

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد