Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

از درخشش لیندسی وون تا راز موفقیت چینی ها در شیرجه

از درخشش لیندسی وون تا راز موفقیت چینی ها در شیرجه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درخشش لیندسی وون در میریبل جام جهانی اسکی آلپاین با درخشش مجدد لیندسی وون همراه شد. این اسکی باز آمریکایی که روز چهارشنبه در ماده سرعت طلا گرفته بود،

آگهی

درخشش لیندسی وون در میریبل

جام جهانی اسکی آلپاین با درخشش مجدد لیندسی وون همراه شد. این اسکی باز آمریکایی که روز چهارشنبه در ماده سرعت طلا گرفته بود، در روز پنجشنبه هم در ماده سوپر-جی خوش درخشید و یک طلای دیگر، به کارنامه حرفه ای خود اضافه کرد.

مصدومیت دوساله می توانست او را برای همیشه بازنشسته کند ولی این اسکی باز آمریکایی آنقدر چوب اسکی هایش را دوست داشت که در سی سالگی، با ثبت رکورد شصت و هفت پیروزی ، یک گام دیگر به هفتمین قهرمانی در رقابتهای جام جهانی نزدیک تر شد.

وون در سوپر-جی با چهل و نه صدم ثانیه اختلاف نسبت به آنا فنینگر اتریشی از خط پایان گذشت. تینا مازه، اسکی باز اهل اسلوونی که در ماده سرعت چهارم شده بود در سوپر-جی با یک پله جهش، بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

رقابتهای دوچرخه سواری جاده زنان

هیجدهمین دوره جام جهانی دوچرخه سواری جاده زنان در هلند آغاز شد و در مرحله نخست ژولین دُهوره بلژیکی، در روز تولد بیست و پنج سالگی اش به قهرمانی رسید.

رکابزن تیم «ویگل هوندا» مسیر 138 کیلومتری مسابقه در «هوگه وین» را سریعتر از رقبایش پیمود و بعنوان رکابزن اول از خط پایان گذشت و صدر جدول عمومی را هم از آن خود کرد.

بیش از صد و بیست دوچرخه سوار در مرحله نخست رقابتهای سال جاری که در هوای مه گرفته و سرد شمال شرقی هلند برگزار شد، شرکت داشتند.

بعد از این رکابزن بلژیکی آمی پی ترز و الن فان دیک، دوم و سوم شدند.

مرحله دوم این رقابتها اواخر ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد.

نگاهی به رقابتهای قایقرانی بادبانی

رقابتهای قایقرانی بادبانی سال 2015 در یک دوره یازده ماهه و طی هشت مرحله در سه قاره دنیا در حال برگزاری است. این رقابتها ماه گذشته از سنگاپور آغاز شد و دو مرحله دیگر آن در مسقط در حال پیگیری است.

مرحله دوم رقابتهای قایقرانی بادبانی با مسابقه پایاپای دو تیم عمانی و دانمارکی همراه شد.

تیمهای «موج مسقط» و «اس ای پی دانمارک» از همان ابتدا رقابت فشرده ای را به نمایش گذاشتند و بعد از شش دور مسابقه، تنها دو امتیاز اختلاف داشتند.

اما در نهایت این تیم میزبان بود که با عبور از خط اول، سومین پیروزی متوالی خانگی خود را بدست آورد.

تیم دانمارکی در مرحله آخر سوم شد و در رده دوم رده بندی کلی قرار گرفت.

مرحله سوم این رقابتها اواخر ماه آوریل در چین برگزار خواهد شد.

راز موفقیت چینی ها در شیرجه

آگهی

وقتی پای شیرجه به میان می آید، نمی توان قدرت و استعداد شناگران چینی را فراموش کرد. یکی از قدرت های مسلم این رشته که در دو دوره گذشته بازیهای المپیک و جام جهانی از مجموع 36 طلا فقط 4 مدال را از دست داده اند.

آنها برای افزودن بر طلاهای خود در رقابتهای تابستان آتی در کازان و همینطور در المپیک ریو برنامه دارند.

اما راز موفقیت چینی ها در چیست؟

پاسخ از زبان کرنل ماکولسکو، مدیر اجرایی «فینا»: «آنها رسم خیلی خوبی دارند. پشتکارشان عالیست. استعدادهایشان یکی پس از دیگری کشف می شود. بنظرم جایگاه فعلی برازنده آنهاست. ولی چینی ها تنها ملتی نیستند که برای موفقیت تلاش می کند و باید ببینیم ثمره تلاش بقیه در رقابتهای آتی در کازان چه خواهد شد.»

وو مینخیا، دارنده چهار طلای المیپک و هفت عنوان قهرمانی جهان، چنین موفقیتی را تنها زاییده پشتکار و تمرین های مستمر می داند. او می گوید: «فقط امیدواریم که در جریان مسابقات حرکات مربوطه را به بهترین شکل اجرا کنیم. همه طبق برنامه و زیر نظر مربی تمرین می کنیم.»

آگهی

اگر در سه کلمه بخواهیم راز موفقیت شناگران چینی را توصیف کنیم باید بگوییم: تمرین، تمرین و باز هم تمرین.

آشنایی با ابعاد و ترکیبات قایق های مسابقه ای

آیا می دانید وزن یک قایق چقدراست؟ و یا از چه جنسی ساخته شده؟
یک کارشناس توضیح می دهد: «قایق تک نفره کوچکترین قایقی است که در مسابقات از آن استفاده می شود. طول آن از هفت متر به بالاست که تا حدودی دراز است. چه باور کنید چه نکنید، وزن آن فقط چهارده کیلوگرم است و ظرفیت یک سرنشین صد کیلوگرمی را دارد.
اندازه بزرگتر در واقع قایق های دو نفره الی چهار نفره هستند و در نهایت قایق های هشت نفره را داریم که طول آنها به هیجده متر می رسد، حتی بعضی مواقع درازتر، وزن آنها هم تنها 96 کیلوگرم است. راز سرعت و سبکی همه این قایق ها بخاطر جنس آنهاست که تقریبا کل بدنه آنها از الیاف کربن و اپوکسی تشکیل شده است. در نگاه نخست نشیمنگاه خیلی راحت بنظر نمی رسد ولی در واقع طوری طراحی شده که ورزشکار را در داخل قایق در بهترین موقعیت ممکن نگه دارد. اینها هم کفش های مخصوصی هستند که با توجه به قد و زاویه پاهای قایقران قابل تنظیمند. از نظر ایمنی بگونه ای هستند که بسرعت از پای شما جدا می شوند. کفشها به کف قایق ثابت شده اند و تکان نمی خورند. بخش دیگر قایق در واقع این بست است که بر روی بدنه قایق سوار می شود. قابل چرخش است و عمل پارو زدن با آن تسهیل می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنی که ورزشکاری را به ظن ارتباط با دوست پسرش به قتل رساند «از طریق استراوا او را ردیابی کرده بود»

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

«ژیمناستیک بوسه»؛ فلسفه ورزش مربی ۸۷ ساله دانمارکی