تاکید نتانیاهو بر «رهبری مسئولانه» پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل

تاکید نتانیاهو بر «رهبری مسئولانه» پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب لیکود، به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با فاصله قابل ملاحظه ای از احزاب رقیب خود و با کسب سی کرسی از یکصد و بیست کرسی کنست، فاتح

آگهی

حزب لیکود، به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با فاصله قابل ملاحظه ای از احزاب رقیب خود و با کسب سی کرسی از یکصد و بیست کرسی کنست، فاتح انتخابات پارلمانی این کشور شد.

او که قبل از اعلام نتیجه انتخابات، خود را پیروز آن اعلام کرده بود، با ایراد سخنانی گفت: “شهروندان اسرائیلی از ما انتظار دارند که هر چه سریعتر رهبری مسئولانه ای ایجاد کنیم که برای آنها کار کند و ما همین کار را خواهیم کرد.”

بنابر گزارشها مهمترین حزب رقیب بنیامین نتانیاهو، موسوم به “اتحاد صهیونیست” موفق به کسب بیست و چهار کرسی کنست در این انتخابات شده است.

اسحاق هرتزوگ، رهبر این حزب با بیان این که با نخست وزیر نتانیاهو تماس گرفته و پیروزی او را تبریک گفته، گفت: “من می خواهم به وضوح به مردم اسرائیل بگویم که چالشها همان چالشها و مسائل هم همان مسائل هستند . هیچ چیز تغییر نکرده است. من و خانم لیونی با قدرت مدیریت اتحاد صهیونیست را بعنوان جایگزینی در همه جوانب آن ادامه خواهیم داد.”

آقای نتانیاهو قول داده که به شهرک سازی در سرزمینهای فلسطینی ادامه خواهد داد و افزوده که تا زمانی که در قدرت باشد اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی نتانیاهو امید فلسطینی ها را بر تشکیل کشور مستقل کمرنگ کرده است

چرا اسرائیل هزینه انفعال در برابر حمله ایران را بیشتر از واکنش نظامی می‌داند؟

رئیس ستاد ارتش اسرائيل: پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران قطعی است