تاکید نتانیاهو بر «رهبری مسئولانه» پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید نتانیاهو بر «رهبری مسئولانه» پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل

حزب لیکود، به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با فاصله قابل ملاحظه ای از احزاب رقیب خود و با کسب سی کرسی از یکصد و بیست کرسی کنست، فاتح انتخابات پارلمانی این کشور شد.

او که قبل از اعلام نتیجه انتخابات، خود را پیروز آن اعلام کرده بود، با ایراد سخنانی گفت: “شهروندان اسرائیلی از ما انتظار دارند که هر چه سریعتر رهبری مسئولانه ای ایجاد کنیم که برای آنها کار کند و ما همین کار را خواهیم کرد.”

بنابر گزارشها مهمترین حزب رقیب بنیامین نتانیاهو، موسوم به “اتحاد صهیونیست” موفق به کسب بیست و چهار کرسی کنست در این انتخابات شده است.

اسحاق هرتزوگ، رهبر این حزب با بیان این که با نخست وزیر نتانیاهو تماس گرفته و پیروزی او را تبریک گفته، گفت: “من می خواهم به وضوح به مردم اسرائیل بگویم که چالشها همان چالشها و مسائل هم همان مسائل هستند . هیچ چیز تغییر نکرده است. من و خانم لیونی با قدرت مدیریت اتحاد صهیونیست را بعنوان جایگزینی در همه جوانب آن ادامه خواهیم داد.”

آقای نتانیاهو قول داده که به شهرک سازی در سرزمینهای فلسطینی ادامه خواهد داد و افزوده که تا زمانی که در قدرت باشد اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.