Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت آینده اسراییل ترکیبی از وزرای احزاب متعدد خواهد بود

دولت آینده اسراییل ترکیبی از وزرای احزاب متعدد خواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی پیروزی حزب لیکود در انتخابات اسراییل، بنیامین نتانیاهو می رود تا برای سومین دوره متوالی نخست وزیری اسراییل را عهده دار شود. پیروزی لیکود در

آگهی

در پی پیروزی حزب لیکود در انتخابات اسراییل، بنیامین نتانیاهو می رود تا برای سومین دوره متوالی نخست وزیری اسراییل را عهده دار شود. پیروزی لیکود در حالی بدست آمد که نظرسنجیهای پیش از انتخابات خلاف آنرا نشان می داد.

نتانیاهو شانه به شانه با رهبر اتحاد صهیونستها هرتزوگ پیش رفت و سرانجام نخست وزیر اسراییل به
پیروزی رسید. انتخاب او در مقام نخست وزیر برای سومین دوره متوالی و چهارمین بار در طول حیات سیاسی اسراییل، کاملا در این کشور بی سابقه است.

نتانیاهو در قدرت ماند اما این بار اوضاع با دوره های قبلی متفاوت است و معلوم نیست او که شعار اصلی کمپین انتخاباتی اش را روی امنیت بنا نهاده بود بتواند به تنهایی در کابینه که ناگزیر باید وزرایش را از راست افراطی و چپ های میانه رو هم انتخاب کند، اجرایی کند.

آموتز عسایل، تحلیلگر مسایل سیاسی در اسراییل می گوید: “دولت آینده اعضای زیادی از احزاب مختلف خواهد داشت و اداره کردن این کابینه تفاوتهای قابل توجهی با کابینه امروز اسراییل خواهد داشت.”

او هم باید به اتحاد صهیونیست باج بدهد و هم به راستهای افراطی. در کابینه او هم می توان راستهای نظیر لیبرمن یافت و هم اعضای چپ میانه رو عضو حزب کارگر اسراییل.

تنها نقطه نظر مشخصی که می توان با صراحت بیان کرد، نارضایتی فلسطینیها از انتخاب مجدد نتانیاهویی است که اعلام کرده وجود دولت فلسطینی را به رسمیت نمی شناسد و سیاستهای تنشزای دولت اسراییل همچنان ادامه خواهد یافت.

عبدالله عبدالله، یکی از مقامات فلسطینی می گوید: “سیاستهای قدیمی دولت اسراییل ادامه خواهد یافت. نخست وزیر اسراییل بطور شفاف گفته است که اجازه حضور رسمی یک دولت فلسطینی را نخواهد داد و حتی یک سانتی متر هم از خاکهای این کشور عقب نشینی نخواهد کرد و بیت المقدس برای همیشه پایتخت اسراییلیها خواهد بود.”

نتانیاهو تمام راههای مذاکره برای صلح را بسته است و تنها مشکلات داخلی می تواند دولت او را به چالش بکشد. یکی از آنها دشواریهای اقتصادی دولت نتانیاهو است. وی در دوران تبلیغات انتخاباتی به راهکارهای اقتصادی بی اعتنا بود و شاید همین موضوع اولین چالش پیش روی دولت نتانیاهو باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟

شمار «سربازان اسرائیلی کشته‌شده در طول یک و نیم قرن» کمتر از تلفات فلسطینی‌ها در آخرین جنگ غزه است