Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تونس؛ دست کم نوزده نفر در حمله افراد مسلح به گردشگران کشته شدند

تونس؛ دست کم نوزده نفر در حمله افراد مسلح به گردشگران کشته شدند
Copyright 
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله مرگبار به موزه باردو، موزه ملی تونس در پایتخت این کشور با آزادی همه گروگان ها پایان یافت. دست کم نوزده گردشگر از جمله هفده گردشگر خارجی در جریان

آگهی

حمله مرگبار به موزه باردو، موزه ملی تونس در پایتخت این کشور با آزادی همه گروگان ها پایان یافت.

دست کم نوزده گردشگر از جمله هفده گردشگر خارجی در جریان این حمله کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند. شهروندانی از لهستان، اسپانیا، آلمان و ایتالیا در میان قربانیان این حادثه هستند.

بیش از یکصد نفر در طی عملیات ضدتروریستی پلیس تونس آزاد شدند.

دو مهاجم مسلح و یک مامور پلیس در این عملیات کشته شدند. مقام های امنیتی تونس احتمال می دهند که سه فرد مهاجم دیگر فرار کرده باشند.

این حمله ضربه مهمی به اقتصاد این کشور محسوب می شود که به شدت بر صنعت گردشگری متکی است.

حادثه تیراندازی در مقابل موزه باردو هنگامی آغاز شد که اتوبوس حامل گردشگران به محوطه ورودی رسید و سپس افراد مهاجم به آنها شلیک کردند.

در این موقع حدود یکصد نفر وارد موزه شده بودند. سخنگوی دولت گفت که اکثر گروگان ها پیش از پایان این حمله از محل تخلیه شدند.

حبیب الصید، نخست وزیر تونس گفت: «من از همه احزاب سیاسی و جامعه مدنی دعوت می کنم که برای مبارزه با تروریسم با ما متحد شوند. این معضل، ثبات کشورمان را تهدید می کند. وظیفه همه ما و مسئولیت دولت، دفاع از کشورمان است و در همین راستا من از نیروهای ارتش و پلیس می خواهم که به این مبارزه ادامه دهند.»

موزه باردو در مجاورت ساختمان پارلمان تونس قرار دارد و بلافاصله پس از حمله، همه نمایندگان از ساختمان تخلیه شدند. هنگام این حمله، نمایندگان در حال بررسی قانون جدید ضد تروریسم بودند.

هویت مهاجمان هنوز روشن نیست. در سالهای اخیر تونس با فعالیت های خشونت بار اسلامگرایان تندرو روبرو بوده است. بی ثباتی سیاسی در لیبی، همسایه این کشور نیز، این تلاش ها را دشوار تر کرده است.

با پایان این عملیات، شماری از مردم تونس، عملکرد نیروهای امنیتی را گرامی داشتند.

این حمله مرگبارترین حمله تروریستی در تونس پس از حادثه بمب گذاری انتحاری القاعده در سال ۲۰۰۲ میلادی در جزیره جربه است که طی آن ۲۱ نفر کشته شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟

دیده‌بان حقوق بشر تونس را به «سوءاستفاده جدی» علیه مهاجران آفریقایی محکوم کرد