Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفان دولت برزیل در تظاهراتی گسترده خواستار استیضاح رییس جمهوری شدند

مخالفان دولت برزیل در تظاهراتی گسترده خواستار استیضاح رییس جمهوری شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مخالفان دولت برزیل روز یکشنبه در بیش از پنجاه شهر این کشور از جمله پایتخت و شهرهای «سائوپائولو» و «ریودوژانیرو» به خیابانها ریختند و ضمن انتقاد از

آگهی

مخالفان دولت برزیل روز یکشنبه در بیش از پنجاه شهر این کشور از جمله پایتخت و شهرهای «سائوپائولو» و «ریودوژانیرو» به خیابانها ریختند و ضمن انتقاد از فساد مقام های دولتی خواهان استیضاح دیلما روسف، رییس جمهوری شدند.

مشکلات اقتصادی و انتشار اخبار مربوط به رسوایی های شرکت نفتی پتروبراس موجی از انتقادها را علیه دولت خانم روسف برانگیخته است.

به باور معترضان، رئیس جمهوری از فساد در این شرکت دولتی بی خبر نبوده چرا که بخش عمده از رشوه خواری ها در دوره او رخ داده است.

یکی از معترضان گفت: « نگرانم که در همه چیز، اقتصاد، بهداشت و سایر حوزه ها دزدی شود.»

دیگری افزود: « به علت دزدی بیش از اندازه، بسیاری از بخش ها از جمله معدن در حال تعطیلی است. من دو بچه دارم و دنیای بهتری را برایشان می خواهم. در حالی که وضع کنونی مناسب نیست.»

دیگری نیز گفت: «این تظاهرات یک هشدار به دولت است. ما خواهان تغییرات هستیم. یا آنها باید عوض شوند یا بار دیگر به خیابان های می آییم.»

بیشتر سیاستمدارانی که در پرونده مربوط به رسوایی فساد مالی شرکت نفتی پتروبراس با اتهام رشوه خواری روبرویند برخاسته از ائتلاف حاکم هستند.

خبرنگار یورونیوزدر سائوپائولو گفت: « در حالی که بحران موجود در دولت برزیل مردم خشمگین را در شهرهای اصلی به خیابان ها کشانده، رئیس جمهوری به تازگی از اتهامات مطرح تبرئه شده و به همراه هوادارانش مخالفان را به کودتا متهم می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است