آتن برلین را به مصادره اموال آلمان بعنوان غرامت جنگ جهانی دوم تهدید کرد

آتن برلین را به مصادره اموال آلمان بعنوان غرامت جنگ جهانی دوم تهدید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آتن برلین را به پرداخت غرامت برای خسارت های وارده در زمان اشغال توسط آلمان نازی تهدید کرد. وزیر دادگستری یونان آمادگی خود را برای تایید و اجرای حکم

آگهی

آتن برلین را به پرداخت غرامت برای خسارت های وارده در زمان اشغال توسط آلمان نازی تهدید کرد.

وزیر دادگستری یونان آمادگی خود را برای تایید و اجرای حکم سال ۲۰۰۰ دیوان عالی این کشور برای مصادره اموال آلمان به عنوان غرامت به بازماندگان قربانیان کشتار در روستای دیستومو اعلام کرده است.

در مقابل آلمان با رد ادعای یونان، این موضوع را خاتمه یافته می داند و می گوید موضوع پرداخت غرامت در سال ۱۹۹۰ حل و فصل شده است.

اشتفان سیبرت، سخنگوی دولت آلمان اولویت را به موضوعات دیگری داد و گفت: «ما باید روی زمان حال، موضوعات روز و آینده امیدبخش برای هر دو کشور تمرکز کنیم.»

بنا بر ادعای دیوان عالی یونان، آلمان باید ۲۸ میلیون یورو به عنوان غرامت بپردازد.

استلیوس پراکیس، استاد دانشگاه پانتئون می گوید: «اگر بپذیریم که آلمانِ امروز در قبال گذشته مسئول است به این دلیل که همان کشور است یا مباحثی از این دست، در آن صورت باید خسارت های وارده جبران شود.»

آتن دولت آلمان را متهم می کند که با توسل به حقه های قانونی در تلاش برای طفره رفتن از پرداخت غرامت است. از سوی دیگر برلین نیز یونان را متهم می کند که با طرح این موضوع در صدد به انحراف کشاندن افکار عمومی از بحران مالی این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

شعله‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی یونان به منازل مسکونی نزدیک آتن رسید

قبر صدراعظم پیشین آلمان با نقش صلیب شکسته تخریب شد