Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش برای تغییر حکم اعدام شهروندان استرالیایی محکوم به قاچاق مواد مخدر

تلاش برای تغییر حکم اعدام شهروندان استرالیایی محکوم به قاچاق مواد مخدر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تلاش ها برای جلوگیری از اعدام دو شهروند استرالیایی محکوم به قاچاق مواد مخدر از سوی دولت استرالیا و خانواده هایی این افراد ادامه دارد. اندرو چان و

آگهی

تلاش ها برای جلوگیری از اعدام دو شهروند استرالیایی محکوم به قاچاق مواد مخدر از سوی دولت استرالیا و خانواده هایی این افراد ادامه دارد.

اندرو چان و میوران سوکوماران که جزو باند ۹ نفره قاچاق مواد مخدر بودند، از حدود یک هفته پیش از بالی به جزیره ای در اندونزی منتقل شده اند و قرار است به زودی اعدام شوند.

خانواده های این افراد به این جزیره سفر کردند و ضمن دیدار با آنها از دولت اندونزی خواستند تا حکم مرگ را به حبس ابد تقلیل دهد.

برادر میوران سوکوماران گفت: «امیدواریم رئیس جمهوری شاهد باشد که میوران و اندرو چه کارهایی برای کمک به مردم اندونزی در زندان انجام داده اند و از دادگاه می خواهیم برای انها به جای مرگ حکم حبس ابد را در نظر گیرد.»

این دو فرد در حال حاضر در میان ۹ فرد خارجی دیگری هستند که در دولت جاکارتا از اعدام قریب الوقوع آنها خبر داده است.

ریچارد برانسون، عضو کمیسیون جهانی سیاست گذاری در زمینه مواد مخدر گفت: «با موضوع مواد مخدر باید به عنوان یک بیماری برخورد کرد نه موضوع جنایی. این واقعا به کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از مواد مخدر کمک می کند. گسترش بیماریهایی همچون اچ آی وی و ایدز و هپاتیت ث نیز کاهش می یابد. این اقدام به افراد درگیر و معتاد کمک می کند تا باردیگر به عنوان یک فرد مفید به جامعه بازگردند.»

این دوشهروند استرالیایی همراه با هفت شهروندی خارجی دیگر در سال ۲۰۰۶ به جرم تلاش برای انتقال بیش از ۸ کیلوگرم هروئین از اندونزی به استرالیا محکوم شدند.
اعضای دیگر باند به تحمل زندان از ۲۰ سال تا حبس ابد محکوم شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟