مذاکره سخت دولت چپگرای یونان در بروکسل برای ۷ میلیارد یورو

مذاکره سخت دولت چپگرای یونان در بروکسل برای ۷ میلیارد یورو
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت یونان روز چهارشنبه در بروکسل با وام دهندگان بین المللی در خصوص جزییات و موارد فنی دریافت وام ۷ میلیارد یورویی به گفتگو می نشیند. وام دهندگان

آگهی

دولت یونان روز چهارشنبه در بروکسل با وام دهندگان بین المللی در خصوص جزییات و موارد فنی دریافت وام ۷ میلیارد یورویی به گفتگو می نشیند.

وام دهندگان می گویند آتن «وقتی برای تلف کردن ندارد». اکثر یونانیان هم ضمن حمایت از سیاست های دولت چپگرایشان در مذاکره با وام دهندگان برای تعدیل شرایط سخت بسته نجات مالی، می گویند می خواهند در حوزه پولی یورو باقی بمانند.

یکی از ساکنان آتن می گوید:«باید به یونان و دولت در اجرای اصلاحات قدم به قدم مهلت کافی و لازم داده شود. مردم آگاهند و می دانند که شرایط یک شبه بهتر نخواهد شد.»

دیگری می گوید:«امیدوارم توافق صورت گیرد. دولت در مذاکرات سخت گیری گذشته را نشان نمی دهد و مردم هم در مطالباتشان شفافترند. به نظرم کاری صورت خواهد گرفت. امیدوارم شرایط سابق بستۀ نجات مالی که نتوانستیم تحملش کنیم، اجراء نشود.»

مقامات اتحادیه اروپا ماه فوریه در کلیات با پرداخت ۷ میلیارد یورو از باقیماندۀ بسته نجات مالی به یونان موافقت اما آن را مشروط به اجرای اصلاحات اقتصادی توسط آتن کردند.

از پیش شرط های پرداخت این مبلغ وام ایجاد تغییرات ساختاری در اقتصاد و اصلاح نظام مالیاتی یونان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن