Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یافتن حلقه متعلق به خلبان ناپدید شده در جنگ جهانی دوم

یافتن حلقه متعلق به خلبان ناپدید شده در جنگ جهانی دوم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حلقه متعلق به یکی از خلبانان جنگ جهانی دوم که در عملیاتی حدود ۷۰ سال پیش ناپدید شد، همراه با جعبه ای به جا مانده از بمب افکن هالیفکس که متعلق به

آگهی

حلقه متعلق به یکی از خلبانان جنگ جهانی دوم که در عملیاتی حدود ۷۰ سال پیش ناپدید شد، همراه با جعبه ای به جا مانده از بمب افکن هالیفکس که متعلق به بریتانیا در جنگ جهانی دوم بوده، سرانجام به دست خواهر ۹۲ ساله او رسید.

این حلقه ازدواج که روی آن نام این خلبان و همسرش درج شده از آخرین پرواز جان تامپسون در آلبانی و در اکتبر سال ۱۹۴۴ به جا مانده است و در سال ۱۹۶۰ توسط یکی از ساکنان محلی در آلبانی پیدا شد و او نیز آن را به پسرش هدیه کرد.

جمیل تسالا فردی است که طی سالهای گذشته از این حلقه نگهداری می کرده، می گوید: «من این حلقه را سال ۱۹۷۱ زمانی که ازدواج کردم، دیدم. پدرم این را به عنوان هدیه ازدواج به من داد وگفت، این حلقه باید به دست اهل آن برسد و داستان مربوط چگونگی یافتن آن را برای من توضیح داد.»

دروتی، خواهر این خلبان نیز می گوید: «این یک گنج است. اما با وجود اینکه واقعا دوستش دارم آن را به موزه می سپارم. زیرا من ۹۲ سال دارم و دوست دارم بدانم چه اتفاقی برای این حلقه پس از من خواهد افتاد.»

از میان ۱۴ پرواز جنگنده های بریتانیایی در آلبانی در روز ۲۹ اکتبر سال ۱۹۴۴ میلادی، ۱۲ خلبان با موفقیت بازگشتند، یکی از هواپیماها سقوط کرد و دیگری نیز ناپدید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها