Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جمهوری خودمختار کریمه، یکسال پس از جدایی از اوکراین

جمهوری خودمختار کریمه، یکسال پس از جدایی از اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت حدود یکسال از زمان استقلال جمهوری خودمختار کریمه و پیوستن این منطقه به فدراسیون روسیه مراسم مختلفی برای بزرگداشت این رویداد در این منطقه در

آگهی

با گذشت حدود یکسال از زمان استقلال جمهوری خودمختار کریمه و پیوستن این منطقه به فدراسیون روسیه مراسم مختلفی برای بزرگداشت این رویداد در این منطقه در حال برگزاری است.

مقامهای محلی کریمه می گویند، اکثریت ساکنان این منطقه از استقلال از خاک اوکراین و پیوستن به فدراسیون روسیه راضی اند.

سرگئی آکسینوف، رئیس جمهوری خودمختار کریمه می گوید: «در شرایط کنونی بیش از ۹۰ درصد از ساکنان منطقه، حامی دولت و همه اتفاقاتی هستند که سال پیش در ماه مارس رخ داد. من شخصا در این باره شکی ندارم و از همه رسانه های غربی نیز می خواهم هر زمانی و بدون هیچ هماهنگی به اینجا بیایند و نظر مردم را جویا شوند.»

ساکنان این جمهوری خودمختار معتقدند که اگرچه پیوستن به روسیه کمی شرایط حقوقی را برای آنها بهبود بخشیده اما از نظر اقتصادی و با افزایش قیمت همچنان مردم در رنجند.

بهبود وضعیت جتماعی برای روسی زبان های ساکن در نواحی شرقی اوکراین یکی از مهمترین ادعاهای مخالفان برای تلاش جهت جداسازی این شبه جزیره از خاک اوکراین بود.

آندره کرسکو، نماینده گروهی از فعالان حقوق بشر در کریمه می گوید: «پیش از هرچیز شاید بهتر است بر این نکته تاکید کنم که شرایط برای برپایی تظاهرات و اعتراض های مردمی برای گروههایی خاص و نمایندگان آنها کاهش یافته است. حتی در مواردی نیز با نقض آزادی بیان مواجه بوده ایم.»

همزمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفتگویی که قرار است از تلویزیون دولتی این کشور پخش شود از عملیاتی سخن گفته که الحاق کریمه به روسیه را بمحض سقوط رئیس جمهوری اوکراین در ۲۲ فوریه سال گذشته هدف قرار داده بود.

او در بخشی از تبلیغ این برنامه می گوید، الحاق شبه جزیره کریمه به فدراسیون روسیه قبل از سقوط ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری سابق اوکراین طراحی شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: پیش از سقوط یانوکوویچ، الحاق کریمه به روسیه طراحی شده بود

افزایش پرواز پهپادهای آمریکا بر فراز دریای سیاه؛ دومین درگیری مستقیم با روسیه از جنگ سرد در راه است؟

روسیه برنده اوکراینی مسابقه آواز یوروویژن را در فهرست افراد تحت تعقیب خود قرار داد