Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شورای امنیت استفاده از گاز شیمیایی کلر در سوریه را محکوم کرد

شورای امنیت استفاده از گاز شیمیایی کلر در سوریه را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه طی قطعنامه ای استفاده از گاز شیمیایی کلر در سوریه را بدون نام بردن از طرفین درگیر در جنگ داخلی این کشور، محکوم

آگهی

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه طی قطعنامه ای استفاده از گاز شیمیایی کلر در سوریه را بدون نام بردن از طرفین درگیر در جنگ داخلی این کشور، محکوم کرد.

از ۱۵ عضو دائم و فعلی شورای امنیت تنها ونزوئلا با این استدلال که این قطعنامه «راه خطرناکی را برای استفاده از قوۀ قهریه باز می کند» به آن رای ممتنع داد. روسیه، متحد دمشق، در تصویب قطعنامه ای که آمریکا ارائه کرده بود با واشنگتن همراه شد و به آن رای مثبت داد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در شورای امنیت گفت:«رژیم اسد برغم پیوستن به کنوانسیون بین المللی منع جنگ افزارهای شیمیایی با روی آوردن به سلاح وحشیانه دیگری بنام گاز کلر در زرادخانه خود، سبعیت خود را بار دیگر در برابر مردم سوریه به نمایش گذاشته است.»

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اتهام استفادۀ رژیم سوریه از سلاح های شیمیایی و گاز کلر را «دروغی بزرگ و شرارت بار» خواند و گفت چنین اتهامی مستحق است تا بسختی محکوم شود.

سوریه بدنبال کشتار صدها نفر در حومه دمشق در حمله ای با گاز سارین در سال ۲۰۱۳ میلادی با نابودی تمام سلاح های شیمیایی خود موافقت کرد.

دمشق و مخالفان مسلح بشار اسد بارها همدیگر را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترور نافرجام ترامپ به روایت تصاویر؛ ژست گوش‌ خون‌آلود و مشت گره کرده چگونه خلق شد؟

نابغه ریاضی سرخورده یا جمهوری‌خواه شیفته اسلحه؛ از عامل ترور دونالد ترامپ چه می‌دانیم؟

سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است