Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بنیامین نتانیاهو: «دشمنِ دشمنِ شما، دشمنِ شماست»

بنیامین نتانیاهو: «دشمنِ دشمنِ شما، دشمنِ شماست»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیروز سه شنبه در سخنرانی جنجالی خود در کنگره آمریکا بار دیگر نسبت به توافق احتمالی گروه ۱+۵ با تهران بر سر

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیروز سه شنبه در سخنرانی جنجالی خود در کنگره آمریکا بار دیگر نسبت به توافق احتمالی گروه ۱+۵ با تهران بر سر برنامه هسته ای ایران هشدار داد و آن را بد ارزیابی کرد. او گفت بهتر است که چنین توافقی صورت نگیرد.

نخست وزیر اسرائیل در سخنانش با اشاره به نسبت ایران و داعش افزود: « دشمن دشمن شما، دشمن شماست.» این اظهارات با تشویق نمایندگان کنگره روبرو شد.

آقای نتانیاهو شکست داعش و امکان دستیابی ایران به سلاح هسته ای را «پیروزی شکست آمیز» توصیف کرد.

این سخنان در حالی ایراد شده که مذاکرات وزرای خارجه ایران و آمریکا درباره توافق احتمالی بر سر برنامه اتمی ایران در سوئیس در جریان است.

سخنرانی نخست وزیر اسرائیل با انتقاد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روبرو شد. از نظر آقای اوباما او هیچ حرف تازه ای نداشت. رئیس جمهوری آمریکا گفت: «در مورد موضوع اصلی، یعنی شیوه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی که این کشور را خطرناکتر می کند، نخست وزیر اسرائیل هیچ راه حل جایگزین مناسبی پیشنهاد نکرد.»

دو هفته مانده به انتخابات سراسری در اسرائیل، بنیامین نتانیاهو از یک سو در داخل با شکاف در دولتش روبروست و در صحنه بین المللی نیز انتقادهای زیادی را برانگیخته، بویژه که روابط میان تل آویو و واشنگتن این روزها تنش آلود شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش جمهوریخواهان و دموکراتهای آمریکا به سخنرانی جنجالی نتانیاهو در کنگره

اعتراض در برابر کنگره آمریکا به سخنرانی نتانیاهو

ادعاهای نتانیاهو در مورد تهدید اتمی ایران ادامه دارد