اعتراض در برابر کنگره آمریکا به سخنرانی نتانیاهو

اعتراض در برابر کنگره آمریکا به سخنرانی نتانیاهو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کنگره ایالات متحده آمریکا، جمعی از موافقان و مخالفان وی در واشنگتن دی سی به تظاهرات

آگهی

همزمان با سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کنگره ایالات متحده آمریکا، جمعی از موافقان و مخالفان وی در واشنگتن دی سی به تظاهرات پرداختند.

هواداران آقای نتانیاهو که مخالف توافق هسته ای گروه پنج بعلاوه یک با ایران هستند با در دست داشتن پرچم ایالات متحده آمریکا در برابر کنگره تجمع کردند.

یکی از این افراد گفت: «نتانیاهو اینجاست تا پیامی را برای جلوگیری از هولوکاست اتمی بدهد. پیامی درباره افزایش فعالیت اتمی در خاورمیانه.»

در دیگر سو نیز مخالفان آقای نتانیاهو گردهم آمده و در واکنش به سخنان وی در کنگره شعار «نه به جنگ علیه ایران» سردادند.

برایان بکر، یکی از سازمان دهندگان این تجمع می گوید: «آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از هر کشوری در جهان ایران را مورد بازرسی قرار داده است. از طرف دیگر اسرائیل از امضای پیمان با این آژانس خودداری کرده چراکه دارای سلاح هسته ای است.»

در میان مخالفان دولت اسرائیل که به تظاهرات پرداختند، گروهی از یهودیان ارتدوکس از اتحادیه مخالفان صهیونیسم نیز دیده می شدند. بر پلاکاردهایی که این گروه در دست داشتند شعارهایی از قبیل «نتانیاهو به خانه برگرد»، «تو نماینده یهودیان نیستی» و «اسرائیل، دولت یهود نیست» نوشته شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال در کنگره آمریکا؛ معترضان در حضور بلینکن و آستین خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند

«حمله زمینی و اشغال غزه»؛ ماموریت افسر سه ستاره تفنگداران دریایی آمریکا در اسرائیل چیست؟

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید