کاهش بودجه درمانی ایتالیا؛ تهدیدی علیه مراکز توانبخشی

کاهش بودجه درمانی ایتالیا؛ تهدیدی علیه مراکز توانبخشی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاهش بودجه خدمات درمانی در ایتالیا سبب شده است تا بسیاری از شهروندانی که از بیماری های سخت رنج می برند با مصائب قابل توجهی دست و پنجه نرم کنند

آگهی

کاهش بودجه خدمات درمانی در ایتالیا سبب شده است تا بسیاری از شهروندانی که از بیماری های سخت رنج می برند با مصائب قابل توجهی دست و پنجه نرم کنند.

کلینیک های توانبخشی بیمارانی که مدت ها در کما بوده اند از مراکز مهمی است که در معرض خطر قرار دارد.

فرزند ماریا بر اثر حادثه ای رانندگی به کما رفت و اکنون تحت درمان و خدمات توانبخشی است. ماریا می گوید: «درمانگران هر روز ابراز محبت می کنند. هر نوازشی و هر در آغوش گرفتنی بسیار با ارزش است. من برای هفت سال و نیم در کنار پسرم بوده ام و او نشانه های خوبی از بهبودی نشان داده است. او حرف نمی زند ولی مرا می بیند و چشمانش مرا دنبال می کند. او مرا در آغوش می گیرد. غذا می خورد و موهایم را لمس می کند و پس می زند. برای من این نشانه ها بسیار لذتبخش است.»

درمانگران از روش ارتباط از راه دور و با استفاده از اسکایپ نیز برای مراقبت از این بیماران بهره می گیرند. جیووانینا که دخترش از او نگهداری می کند به طور منظم با پزشک خود از طریق اسکایپ در ارتباط است.

از سال 2000 تا 2010 میلادی شمار تخت های بیمارستان به نسبت جمعیت در ایتالیا، بیش از هر کشور دیگری در منطقه مالی یورو کاهش یافت. آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که در این قیاس تنها ایرلند وضع بدتری نسبت به ایتالیا دارد. از سال 2010 میلادی دولت ایتالیا از شهروندان خواست تا هزینه های رو به افزایش خدمات درمانی و دارو را به صورت مستقیم بپردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

آیا زنان کمتر از مردان «روان‌آزار» هستند؟