Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش اوکراین خروج سلاحهای سنگین از شرق این کشور را آغاز کرد

ارتش اوکراین خروج سلاحهای سنگین از شرق این کشور را آغاز کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اوکراین اعلام کرد در راستای اجرای مفاد توافق مینسک ۲، خروج سلاحهای سنگین خود از شرق این کشور را آغاز کرده است. ارتش این کشور نیز تاکید کرد هیچ

آگهی

دولت اوکراین اعلام کرد در راستای اجرای مفاد توافق مینسک ۲، خروج سلاحهای سنگین خود از شرق این کشور را آغاز کرده است.

ارتش این کشور نیز تاکید کرد هیچ تلفاتی طی دو روز اخیر در مناطق شرقی اوکراین نداشته است.

هیات ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز بازگشت آرامش نسبی به مناطق شرقی اوکراین راتایید می کنند. مایکل بوچیورکیف، سخنگوی این هیات روز پنجشنبه گفت: «آنچه ما دیدیم، نشان از آرامش بیشتر دارد و خوشحالیم که این را اعلام کنیم، اما هنوز هم مواردی از نقض آتش بس و پرتاب موشک و آتش توپخانه و گاه استفاده از سلاح دیده می شود.»

بر اساس گزارشها، توافق آتش بسی که از ۱۵ فوریه به اجرا گذاشته شده تاکنون نسبتا حفظ شده است. بخشی از نیروهای جدایی طلب طرفدار روسیه مستقر در منطقه یله نووسکا، در بیست کیلومتری شرق دونتسک نیز اعلام کرده اند که خروج سلاحهای سنگین را آغاز کرده اند اما تاکنون هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده است.

از روسیه نیز خبر می رسد که بار دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور اتهامات غرب درباره دخالت روسیه در امور اوکراین را رد کرده است.

او طی سخنانی گفت: «هیچ آتش بس ایده آلی وجود ندارد و با این وجود این توافقنامه به اجرا گذاشته شده است. تمام گفته ها برای قضاوت شورشیان و روسیه تنها با یک هدف انجام می شود: اینکه اجازه داده نشود تا به وضعیت کنونی با یک راه حلی سیاسی پایان داده شود.»

مفاد توافق آتش بس بتدریج در حال اجراست و اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا اعلام کرده اند تصویب تحریمهای جدید علیه روسیه بستگی به نقش این کشور در اجرا یا عدم اجرای این توافق دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین روز آرام در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین پس از توافق مینسک

پوتین دولت اوکراین را به نسل کشی متهم کرد

پیش‌روی روسیه در شرق اوکراین؛ تصاویری از ویرانی‌ها و حمله موشکی روس‌ها به یک مرکز خرید