Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه گاز شرق اوکراین را مستقل از کی یف تامین می کند

روسیه گاز شرق اوکراین را مستقل از کی یف تامین می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گاز پروم بزرگترین شرکت تولیدکننده گاز طبیعی جهان اعلام کرد که قصد دارد گاز مصرفی شرق اوکراین را جدای از قرارداد با دولت کی یف تامین کند. بر این اساس

آگهی

گاز پروم بزرگترین شرکت تولیدکننده گاز طبیعی جهان اعلام کرد که قصد دارد گاز مصرفی شرق اوکراین را جدای از قرارداد با دولت کی یف تامین کند.

بر این اساس روسیه تهدید کرد که درصورت پرداخت نشدن بدهی های دولت اوکراین به گازپروم، از روز دوشنبه صدور گاز به دیگر مناطق این کشور متوقف می شود.

سرگی کوپریانوف، سخنگوی گاز پروم گفت: «ما آمادگی داریم تا به منطقه دونباس بدون هیچ بحثی گاز صادر کنیم. آماده ایم که این گاز را به مقادیر درخواستی از طریق ایستگاه های انتقال که آنان تعیین کرده اند انتقال دهیم. به هر حال، با توجه به میزان فعلی که تامین می شود، هزینه ای که پرداخت می شود فقط تا پایان هفته کفایت می کند.»

از سوی دیگر در بروکسل، کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا به دولت روسیه پیشنهاد کرد تا برای حل اختلاف بر سر ادامه صدور گاز به اوکراین، نشستی سه جانبه با مقامات کی یف برگزار شود. آنا کیسا ایتکونن، سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام کرد:«هدف از این ملاقات سه جانبه که از سوی کمیسیون ترتیب داده شده است، بحث درباره موضوع تامین و امنیت است.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه روز چهارشنبه هشدار داده بود که در صورت دریافت نکردن پیش پرداخت از سوی کی یف جریان انتقال گاز به اوکراین قطع می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین دولت اوکراین را به نسل کشی متهم کرد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است