Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

از پینگ پنگ قطر تا «گلادیاتورها روی یخ»

از پینگ پنگ قطر تا «گلادیاتورها روی یخ»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقابت های قهرمانی جهان دوچرخه سواری پیست فرانسه بعد از رقابت های بوردو در سال ۲۰۰۶، فرانسه بار دیگر میزبان رقابت های قهرمانی جهان دوچرخه سواری پیست

آگهی

رقابت های قهرمانی جهان دوچرخه سواری پیست فرانسه

بعد از رقابت های بوردو در سال ۲۰۰۶، فرانسه بار دیگر میزبان رقابت های قهرمانی جهان دوچرخه سواری پیست بود.

تیم بانوان استرالیا با ثبت رکورد جدید در ماده امدادی، مدال طلا گرفت.

آنت ادموندسون، اشلی انکودینوف، امی کیور و ملیسا هاسکینز، رکورد این ماده را سه ثانیه بهبود بخشیده و بالاتر از تیم بریتانیا، بر سکوی نخست ایستادند.

درتایم تریل انفرادی مردان، فرانسوا پروی، با اقتدار بر سکوی قهرمانی ایستاد. این رکابزن فرانسوی با ثبت زمان یک دقیقه و بیست و هفت ثانیه، جلوتر از یوآکیم ایلرس آلمانی از خط پایان عبور کرد تا دومین مدال طلای خود را در این ماده برگردن بیاویزد.

گرگوری بوگه، دیگر رکابزن فرانسوی در فینال ماده سرعت با غلبه بر حریف روس خود، دنیس دیمیتریف، نهمین مدال طلای جهانی خود را برگردن آویخت.

آنا میرس، رکابزن استرالیایی در ماده کیرین به مقام قهرمانی رسید و با کسب یازدهمین مدال طلا، نام خود را به عنوان پرافتخارترین دوچرخه سوار روی پیست ثبت کرد. میرس۳۱ ساله، ۲۶ مدال، طلا، نقره و برنز را در کارنامه دارد و به این ترتیب رکورد سر کریس هوی را شکست.

درخش فنینگر، سقوط مازه

تینا مازه، آنا فنینگر و میکائیلا شیفرین، هرکدام یکی از مدال های طلای رقابت های قهرمانی جهان اسکی آلپاین را در اوایل ماه فوریه کسب کرده بودند.

آنا فنینگر، در رقابت های ماریبور اسلوونی نشان داد که در این آخر فصل، از دیگر رقبا آماده تر است. اسکی باز ۲۵ ساله اتریشی در رقابت های مارپیچ بزرگ، با کسب یک عنوان نخست دیگر، صدرنشینی خود را در جدول رده بندی این ماده تحکیم کرد.

میکائیلا شیفرین، قهرمان پیشین جام جهانی از آمریکا در ماریبور، برای دوازدهمین بار در رقابت های جام جهانی به مقام نخست مارپیچ کوچک دست یافت. این اسکی باز بیست ساله، در جدول رده بندی کلی تا اینجای فصل، در مکان سوم قرار دارد.

اما پیشتاز رقابت های جام جهانی، در خانه، هیچ عنوانی کسب نکرد. تینا مازه در ماده مارپیچ کوچک در میانه میدان کنترلش را از دست داد و سقوط کرد. اما مساله، فقط مدال نگرفتن در برابر دیدگان هموطنان نبود؛ تینا مازه تا همین دو هفته پیش در صدر جدول، دست نیافتنی به نظر می رسید، اما با این نتیجه، آنا فنینگر تنها ۸۴ امتیاز با او فاصله دارد.

مسابقات تنیس روی میز قطر

رقابت های جام جهانی تنیس روی میز هفته گذشته به قطر رسید و سومین تورنمنت فصل این رشته در دوحه برگزار شد. برترین ورزشکاران جهان تنها برای یک هدف در این مسابقه شرکت کردند: ایستادن بر روی سکوی قهرمانی.

ولادیمیر سامسونوف، قهرمان اروپا به مقام نخست رقابت های تنیس روی میز دوحه رسید. این ورزشکار سی و هشت ساله بلاروس، در دیدار فینال موفق به غلبه بر حریف روس خود دیمیتری اوچاروف شد. سامسونوف به این ترتیب شکست زودهنگام خود را در مسابقات کویت هم جبران کرد.

در رقابت های تک نفره بانوان، الیزابت سامارا در دیدار فینال شگفتی آفرید. بانوی هفتم رده بندی تنیس جهان با غلبه بر هان یینگ، بازیکن آلمانی چینی تبار سومین مدال خود را در رقابت های بین المللی برگردن آویخت. هان یینگ، در رده بندی جهان در مکان سوم قرار دارد.

گفتگو با “پسر بد” جودوی جهان

با شروع فصل جدید رقابت های جایزه بزرگ جودوی جهان در دوسلدورف، فکر کردیم دیگر وقت آن رسیده تا نگاهی دقیقتر به این ورزش بیاندازیم و به ویژه با قهرمان جهان، ایلیاس لیادیس کمی بیشتر آشنا شویم.

آگهی

او درباره جودو و تاثیر آن بر زندگی خود می گوید: «وقتی کوچک بودم، بچه خیلی خیلی بدی بودم. از زمانی که به جودو آمدم، احترام گذاشتن را حس کردم. احترام به همه، به مربی ها، حتی احترام به زمین مسابقه و تاتامی. این انتخاب خودم بود. جودو ورزش و زندگی من است. خیلی مهم نیست که قوی باشید یا نه. مهم این است که بر خودتان غلبه کنید. قبل از هرچیز باید بیاموزید که چگونه به حریف احترام بگذارید و بعد باید پیروز شوید. وقتی مبارزه می کنم، می خواهیم حریف را حس کنم. اول کار می خواهم بدانم او چقدر قدرتمند است. چطور از راست به چپ می پیچد و بعد حداکثر تلاش خودم را می کنم. من آدرنالین و قدرت را حس می کنم. بهترین احساسی است که دارم.»

«گلادیاتورهای جاده یخ»

رقابت های موتور سواری روی یخ نام «گلادیاتورهای جاده یخ» را به خود گرفته؛ دقیقا مانند گلادیتورهای واقعی، خطر در این ورزش همیشه در کمین است و تماشاگران هم همیشه در اوج هیجان به سر می برند.

موتورهای بلند چهار سیلندر؛ تایرهای پوشیده از میخ های قطور برای حفظ تعادل روی جاده یخی؛ مسابقات موتورسواری روی یخ آلماتی قزاقستان در چنین حال و هوایی برگزار شد.

ویتالی خومیتسویچ، موتور سوار روس، قهرمان جهان در سال ۲۰۰۳ و یکی از اسطوره های این رشته واقعا خطرناک درباره ورزش مورد علاقه اش به ما توضیح می دهد : «ما فشار را روی تایرها و کمک فنرها وارد می کنیم. سعی می کنیم که بهترین و مناسبترین درجه فشار را برای هر موتورسوار و هر پیستی پیدا کنیم. بعد از این، کلاچ را رها می کنیم و حرکت شروع می شود.»

آگهی

دو «صد امتیاز» برای کریس گایل

کریس گایل از سال ۲۰۱۳، هیچگاه نتوانسته بود سنچوری یا صدامتیازی کسب کند.

اما این ضربه زن تیم کریکت هند غربی در جریان دیدار در برابر زیمباوه، بدل به رکورد دار جهان در زدن ضربه های بلند شد. گایل برای اولین بار در تاریخ جام جهانی کریکت، با ارائه یک نمایش خیره کننده، دو بار صد امتیاز گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرملین ادعای حضور بدل پوتین در انظار عمومی را«حقه اطلاعاتی» خواند

سایه جنگ اوکراین و روسیه بر جودو؛ کی‌یف ورزشکارانش را از مسابقات جهانی بیرون کشید

در کشور آفریقایی اسکی می‌کنند در اروپا از گرما عرق می‌‌ریزند