Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش به طرح تمدید کمک مالی به یونان

واکنش به طرح تمدید کمک مالی به یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح تمدید چهار ماهه برنامه کمک مالی از سوی سه نهاد اروپا به دولت یونان، واکنش مقامات حوزه یورو را برانگیخت. ولفگانگ شویبله، وزیر اقتصاد و دارایی

آگهی

طرح تمدید چهار ماهه برنامه کمک مالی از سوی سه نهاد اروپا به دولت یونان، واکنش مقامات حوزه یورو را برانگیخت.

ولفگانگ شویبله، وزیر اقتصاد و دارایی آلمان در گفتگویی با رادیو SWR2 گفت که «درخصوص اعتبار تعهدات اخیر یونان برای اصلاحات اقتصادی همچنان تردید زیادی باقی است.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در نشستی خبری در برلین گفت: «طی چند روز گذشته، امکان آن بود به مصالحه ای دست یابیم که البته همه چیز نبوده ولی اروپا را متمایز می سازد. از این رو می گویم که همچنان کاری زیادی برای انجام وجود دارد.»

از سوی دیگر یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان به هفته نامه شارلی ابدو، چاپ پاریس گفته است که «در صورت ورشکسته شدن دولت ضد ریاضت اقتصادی به دست سران اروپا، تنها نژادپرست ها و ملی گرایان سود خواهند برد.»

دست راستی های مخالف تداوم کمک مالی به دولت چپگرای یونان در دولت ائتلافی آلمان در اقلیت هستند. پارلمان های حوزه مالی یورو باید این طرح را به رای بگذارند.

دولت یونان فهرست مفاد برنامه های اصلاح اقتصادی خود را به صندوق بین المللی پول و کمیسیون اروپا ارایه کرده است. آتن متعهد شده است که این برنامه ها را تا پایان ماه میلادی ژوئن به اجرا بگذارد. تاکنون کمک مالی به یونان با همکاری کمیسیون اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

بحران بودجه در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ وعده‌های صدراعظم آلمان در پارلمان به سخره گرفته شد