موساد در مورد خطر برنامه هسته ای ایران با نتانیاهو اختلاف نظر داشت

موساد در مورد خطر برنامه هسته ای ایران با نتانیاهو اختلاف نظر داشت
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اسناد تازه فاش شده از دستگاههای اطلاعاتی جهان، که روزنامه بریتانیایی «گاردین» و شبکه تلویزیونی الجزیره منتشر کرده اند، سازمان اطلاعات اسراییل

بنا به اسناد تازه فاش شده از دستگاههای اطلاعاتی جهان، که روزنامه بریتانیایی «گاردین» و شبکه تلویزیونی الجزیره منتشر کرده اند، سازمان اطلاعات اسراییل در سال ۲۰۱۲ میلادی اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور را در مورد برنامه هسته ای ایران رد کرده بود.

آگهی

آقای نتانیاهو در سازمان ملل متحد گفته بود ایران تنها یک سال با تولید بمب هسته ای فاصله دارد.

اما یوسی ملمَن، تحلیلگر مسائل امنیتی و اطلاعاتی گفت: «هیچ چیزی در این اسناد نشان نمی دهد که بین اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و گزارش سازمان اطلاعاتی این کشور، تناقض وجود دارد. در واقع، تفاوتی که هست در تفسیر جزئیات و حقایق در مورد پیشرفت برنامه هسته ای ایران است. و در نتیجه من فکر می کنم این که شبکه الجزیره سعی می کند نشان دهد شکافی وجود داشته، کاملا اشتباه است.»

این افشاگری ها در حالی عنوان می شوند که مذاکرات بین ایران و کشورهای غربی به مرحله حساسی رسیده است.

یک شهروند تهرانی می گوید که برخی کشورها از توافق اتمی احتمالی خشنود نیستند: «صلح با آمریکا، البته یک صلح برابر، به ضرر اسرائیل، به ضرر عربستان سعودی، به ضرر آنهاییست که داعش را بوجود آوردند. به نظر من ما باید صلح بکنیم.»

در آستانه سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره آمریکا، انتشار اسناد سازمان اطلاعات اسراییل، ادعاهای همیشگی او علیه برنامه اتمی ایران را با چالش روبرو می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: بازرس آژانس هم می‌تواند عامل باشد؛ عوامل خرابکاری در سایت هسته‌ای نطنز شناسایی شدند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد

رأی به ثبت ویرانه‌های اریحا به عنوان یک اثر باستانی فلسطین در فهرست میراث جهانی