Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراسم اولین سالگرد انقلاب اوکراین با سخنان پترو پوروشنکو

مراسم اولین سالگرد انقلاب اوکراین با سخنان پترو پوروشنکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دستان پسر کوچک یکی از قربانیان اعتراضات در میدان استقلال اوکراین، آغازگر نورافشانی ای بود که به مناسبت اولین سالگرد انقلاب اوکراین در کی یف، برگزار

آگهی

دستان پسر کوچک یکی از قربانیان اعتراضات در میدان استقلال اوکراین، آغازگر نورافشانی ای بود که به مناسبت اولین سالگرد انقلاب اوکراین در کی یف، برگزار شد.

مراسم عصر جمعه در کی یف با ادای احترام به دست کم یکصد قربانی این انقلاب که سال گذشته و در اعتراض به دولت ویکتور یانوکوویچ کشته شدند همراه بود. پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین با قهرمان نامیدن این قربانیان خطاب به حاضران در میدان استقلال گفت: «سال ۲۰۱۵، سال تعیین کننده ای در اجرای تغییرات اساسی در کشور و بنای کشوری جدید خواهد بود. اطمینان دارم که اوکراین در صلح زندگی خواهد کرد و بسوی توسعه و بسمت اروپا خواهد رفت.»

اعتراضات مردم اوکراین در نوامبر ۲۰۱۳ وقتی ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری پیشین اوکراین از امضای موافقتنامه تجاری با اتحادیه اروپا سر باز زد، آغاز شد. این اعتراضات صلح آمیز به مرور زمان شدت و خشونت بیشتری پیدا کرد و سرانجام به فرار ویکتور یانوکوویچ و پیروزی معترضان منجر شد.

آرسنی یاتسنیوک که در میان جمعیت حاضر در مراسم حضور داشت از رهبران معترضان بود که به نخست وزیری موقت انتخاب و بعد از ریاست جمهوری پترو پوروشنکو در سمت خود ابقا شد. معترضان پیروز و رئیس جمهوری جدید اوکراین در حالی اولین سالگرد پیروزی را جشن می گیرد که اوکراین با جنگ داخلی شدیدی روبروست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سالگرد خونین ترین روز میدان استقلال در کی یف

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند