سيسی: ارتش مصر متجاوز نیست و از مصریان دفاع می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سيسی: ارتش مصر متجاوز نیست و از مصریان دفاع می کند

عبدالفتاح سيسی، رئيس جمهوری مصر، اعتراض مقامات لیبی و قطری را در مورد حمله جنگنده های مصری به مواضع داعش در لیبی وارد نمی داند.

رئيس جمهوری مصر، هنگام دیدار از یک پادگان نیروی هوایی ارتش این کشور، با تاکید بر اینکه ارتش برای دفاع از مردم مصر وارد عمل شده است، گفت:«همگان باید بدانند که ما به هیچ کشوری حمله نکردیم. نمی توان ارتش مصر را متجاوز نامید. ارتش متجاوز سرزمین مردمی را به زور غصب می کند، اما ارتش مصر برای حمایت و حفاظت از مصر و مصریان تلاش می کند.»

جنگده های ارتش مصر پس از آنکه داعش ۲۱ قبطی مصری را سر برید، مواضع نیروهای داعش در لیبی را بمباران کردند.

دولت لیبی نیز از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور را که از سال ۲۰۱۱ و به دنبال درگیری های نظامی و سقوط معمر قذافی وضع شد، لغو کند تا امکان مبارزه با شورشیان افراطی فراهم شود.

محمد الدیری، وزیر خارجه لیبی در سخنان روز چهارشنبه خود گفت: «جامعه جهانی با لغو تحریم های تسلیحاتی به ما کمک خواهد کرد تا ارتش ما به سلاح و تجهیزات مورد نیاز دست یابد و بتواند تروریسم گسترده را متوقف کند.»

در پی انتشار تصاویر خوفناک از کشتار مصریان مسیحی، دولت مصر گفته است که تنها راه مقابله با افراط گرايان در ليبی ایجاد يک ائتلاف بین المللی است.

در این ویدئو سخنگوی گروه داعش تهدید کرده است که نیروهای تحت نظر او به زودی «رُم را فتح خواهند کرد.»