طرح ضد تروریستی دولت دانمارک با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری

طرح ضد تروریستی دولت دانمارک با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال حملات تروریستی اخیر در کپنهاگ، دولت دانمارک روز پنجشنبه از تصویب طرحی برای مبارزه علیه تروریسم خبر داد. بر اساس این طرح، مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار

بدنبال حملات تروریستی اخیر در کپنهاگ، دولت دانمارک روز پنجشنبه از تصویب طرحی برای مبارزه علیه تروریسم خبر داد.

آگهی

بر اساس این طرح، مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای تقویت پلیس و تشکیلات اطلاعاتی اختصاص داده می شود که همچنین شامل جمع آوری اطلاعات از تهدیدات امنیتی خارج از مرزها است. هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر دانمارک می گوید: «می دانیم که دانمارک دشمنانی دارد. آنها دشمنانی هستند که ما می توانیم و باید، از خودمان در برابر آنها دفاع کنیم. تردیدی وجود ندارد که ما باید برنامه دفاعی قدرتمندی علیه ترور داشته باشیم.»

طرح جدید ضد تروریستی دولت دانمارک قبل از حملات کپنهاگ و در پاسخ به حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو پاریس ارائه شده بود. با این حال روز پنجشنبه رسما اجرای آن اعلام شد.

برخی افسران پلیس به رسانه های دانمارک گفته اند که تجهیزات و آموزش های لازم از جمله جلیقه های ضد گلوله مناسبی برای مواجهه با حمله تروریستی در کپنهاگ را نداشته اند.

روز شنبه ۱۴ فوریه عمر عبدالحمید حسین جوان ۲۲ ساله، کافه ای در کپنهاگ را که محل برگزاری نشستی درباره «آزادی بیان، کفر و هنر» بود به رگبار بست و سپس صبح یکشنبه به یک کنیسه یهودیان حمله کرد. طی این حملات، دو شهروند عادی کشته و پنج مامور پلیس زخمی شدند و فرد مهاجم نیز بدست پلیس کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج نکته کلیدی از نتایج انتخابات پارلمانی دانمارک؛ قدرت‌های اصلی عرصه سیاسی دانمارک چه احزابی هستند؟

انتخابات پارلمانی دانمارک و نقش کلیدی جناح میانه؛ آیا داستان سریال «بورگن» تکرار می‌شود؟

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن