پیکر نگهبان کنیسه بزرگ کپنهاگ با حضور مردم به خاک سپرده شد

پیکر نگهبان کنیسه بزرگ کپنهاگ با حضور مردم به خاک سپرده شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها تن از شهروندان دانمارکی به همراه هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر، در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری دان اوزان، نگهبان یهودی کنیسه بزرگ کپنهاگ شرکت

آگهی

صدها تن از شهروندان دانمارکی به همراه هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر، در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری دان اوزان، نگهبان یهودی کنیسه بزرگ کپنهاگ شرکت کردند.

دان اوزان سی و هفت ساله، شنبه در جریان حمله مسلحانه به این عبادتگاه یهودیان بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت.

پلیس دانمارک، عمر عبدالحمید حسین، شهروند این کشور را عامل دو حادثه تروریستی هفته گذشته در پایتخت معرفی کرد و خبر از کشته شدن وی داد.

مراسم ترحیم دان اوزان تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر پیشین دانمارک از حزب لیبرال درباره حضور پرشمار هموطنانش در این مراسم گفت: «قربانی زنده نمی شود. ولی وقتی با یکی از سران جامعه یهودی صحبت می کردم حس کردم که این حضور پرشمار، امید بسیاری به آن ها داده است. واقعیت این است که مردم، خیابان کنیسه را پر از گل و شمع کردند. با این کار، تمام جمعیت دانمارک، حمایت خود را از یهودیان نشان داد و به علاوه اعلام کرد که هرکس با هر مذهبی می تواند در جامعه دانمارک آزادانه زندگی کند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بسیاری از یهودیان حاضر در این مراسم، با رد فراخوان بنیامین نتانیاهو برای مهاجرت به اسرائیل، امنیت خود را در اروپا، تضمین شده تر از خاورمیانه عنوان کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد الکسی ناوالنی با حضور هزاران نفر در روسیه به خاک سپرده شد

طرفداران الکسی ناوالنی از مردم خواستند تا در مراسم تشییع جنازه او شرکت کنند

داعش مسئولیت حمله به کلیسای سانتا ماریا در استانبول را به عهده گرفت