کوک به اوباما: خودمان رابه فروش اطلاعات شخصی مشتریانمان متعهد نمی دانیم

کوک به اوباما: خودمان رابه فروش اطلاعات شخصی مشتریانمان متعهد نمی دانیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، در هنگام امضای فرمان مقابله با تهدیدات سایبری، از شرکتهای خصوصی خواست که برای مقابله با این تهدیدات و همچنین

آگهی

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، در هنگام امضای فرمان مقابله با تهدیدات سایبری، از شرکتهای خصوصی خواست که برای مقابله با این تهدیدات و همچنین تهدیدات تروریستی ، بیش از پیش با دولت همکاری کنند.

او که در جمع یک هزار تن از نمایندگان شرکتهای کامپیوتری، دانشگاهیان و انجمنهای دفاع از آزادی در اینترنت، در پالو آلتوی کالیفرنیا سخن می گفت،تصریح کرد: “بخش بزرگی از شبکه های انفورماتیک و زیرساخت های حیاتی ما در بخش خصوصی هستند و این بدان معنی است که دولت به تنهایی نمی تواند کاری را از پیش ببرد. اما بخش خصوصی هم نمی تواند به تنهایی کاری انجام دهد، چون دولت است که معمولا به روز ترین اطلاعات درباره آخرین تهدیدات را در دست دارد.”

غیبت مدیران یاهو و فیس بوک در این جلسه، حکایت از عدم رغبت آنها برای ارائه اطلاعات خصوصی کاربرانشان به دولت تلقی شده است.

تیم کوک، مدیر عامل اپل هم با ایراد سخنانی تاکید کرد که او خود را متعهد به ارائه بهترین محصولات و خدمات به جهان و نه فروش اطلاعات شخصی افراد می داند .

کاخ سفید در نظر دارد تا از کنگره بخواهد قانونی را درباره تبادل اطلاعات میان شرکتها و دولت به تصویب برساند.

دولت آمریکا این کار را برای دفع هر “حمله” احتمالی ضروری می داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟