Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا: نظامیان روس و نه جدایی طلبان به جنگ در اوکراین ادامه می دهند

آمریکا: نظامیان روس و نه جدایی طلبان به جنگ در اوکراین ادامه می دهند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که در چند ساعت مانده به آغاز آتش بس میان جدایی طلبان طرفدار روسیه و ارتش اوکراین، گزارشها از ادامه درگیری میان دو طرف حکایت دارد، پترو

آگهی

در حالی که در چند ساعت مانده به آغاز آتش بس میان جدایی طلبان طرفدار روسیه و ارتش اوکراین، گزارشها از ادامه درگیری میان دو طرف حکایت دارد، پترو پوروشنکو، رییس جمهور اوکراین، شانس اجرای توافق آتش بس را بسیار ضعیف خوانده و تاکید کرده که خطر بزرگی وجود دارد که این توافق عملی نشود.

همزمان، دولت آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجه این کشور، نیروهای روسیه را به مداخله مستقیم در این جنگ متهم کرده است.

جن ساکی، با بیان این که نظامیان روسیه تعداد زیادی توپخانه و راکت انداز در اطراف دبالتسوا، مستقر کرده اند، تصریح کرد: “ما معتقدیم که آنها نظامیان روس و نه جدایی طلبان هستند. این کار به وضوح بر خلاف روح توافق این هفته است.”

توافق آتش بس در حالی قرار است از نیمه شب شنبه به اجرا درآید که این درگیری که از ده ماه پیش آغاز شده هنوز میان دو طرف قربانی می گیرد.

یک فرمانده داوطلب اوکراینی که در مراسم تدفین همکار خود در کی یف حضور یافته، می گوید: “من فکر می کنم که ما می بایست تمام اوکراین را بازپس بگیریم تا خون قربانیان این جنگ به هدر نرود. ما هیچ آتش بس یا توافقی را نمی پذیریم. ما معتقدیم که کریمه و دونباس باید آزاد شوند.”

همزمان یکی از نزدیکان رییس جمهور اوکراین تاکید کرده که در صورت شکست آتش بس، این کشور قطعا به دریافت کمک نظامی از غرب اقدام خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند