Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توافق بر سر طرح اولیه مقابله با تغییرات جوی

توافق بر سر طرح اولیه مقابله با تغییرات جوی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان حدود ۲۰۰کشور در ژنو، با طرحی ۸۶ صفحه ای برای مذاکره بر سر یافتن چاره ای مشترک در مواجه با تغییرات آب و هوایی موافقت کردند. این طرح توافق

آگهی

نمایندگان حدود ۲۰۰کشور در ژنو، با طرحی ۸۶ صفحه ای برای مذاکره بر سر یافتن چاره ای مشترک در مواجه با تغییرات آب و هوایی موافقت کردند.

این طرح توافق شده برای مذاکرات نهایی در ماه نوامبر سالجاری میلادی در پاریس تنظیم شده است. در صورت دستیابی به توافقی جامع، طرح مشترک از سال ۲۰۲۰ میلادی اجرایی خواهد بود. پیش از آن قرار است این نمایندگان یکبار دیگر در ماه ژوئن گردهم آیند.

کریستینا فیگورس، دبیراجرایی کنوانسیون تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در نشست ژنو گفت: «این متن بسط داده شده و در ماه ژوئن نیز بررسی می شود. ماه ژوئن زمانی است که تمام موضوعات گردهم قرار می گیرد؛ کمی سخت تر است ولی ارزش زیادی دارد که به عنوان متن مذاکراتی رسمی شناخته شود و همه مشتاق تعامل با آن باشند.»

سال گذشته میلادی یکی از گرمترین سال های دهه های اخیر به ثبت رسید. تداوم تغییرات جوی همزمان با افزایش آلودگی هوا در کلان شهرها نگرانی کارشناسان را برانگیخته است. رشد صنایع و استفاده از سوخت های فسیلی از دلایل عمده تغییرات جوی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟