Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اوباما: اگر دیپلماسی شکست بخورد، درباره ارسال سلاح به اوکراین تصمیم خواهم گرفت

اوباما: اگر دیپلماسی شکست بخورد، درباره ارسال سلاح به اوکراین تصمیم خواهم گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، که از مخالفان سر سخت، اقدام احتمالی آمریکا برای ارسال سلاح به اوکراین است، روز دوشنبه به آمریکا رفته و پس از دیدار با

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، که از مخالفان سر سخت، اقدام احتمالی آمریکا برای ارسال سلاح به اوکراین است، روز دوشنبه به آمریکا رفته و پس از دیدار با باراک اوباما، رییس جمهور این کشور، در یک نشست مطبوعاتی با وی شرکت کرد.

خانم مرکل، با بیان این که اگر دیپلماسی با روسیه شکست بخورد، گزینه های دیگری را در نظر خواهد گرفت، افزود: “ما اگر هم با موانعی مواجه شویم به تلاشهای خود برای دست یابی به یک راه حل دیپلماتیک ادامه خواهیم داد. ما همچنین طی روزهای آینده خواهیم دید که آیا چنین خواسته ای در همه طرفها وجود دارد یا نه.”

رییس جمهور آمریکا هم تاکید کرد: “اگر دیپلماسی شکست بخورد من از تیمم خواهم خواست تا گزینه های دیگر را در نظر بگیرد و ببینیم که می توانیم با ارسال سلاحهای دفاعی قانونی محاسبات آقای پوتین را تغییر دهیم. این یکی از گزینه هایی است که بررسی شده ولی من هنوز تصمیمی درباره آن نگرفته ام.”

باراک اوباما همچنین هشدار داد که روسیه نخواهد توانست با نیروی نظامی، مرزهای اروپا را تغییر دهد.

همزمان وزیر امور خارجه آلمان نسبت به برگزاری اجلاس سران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین در روز چهارشنبه در مینسک ابراز تردید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه مقامات روسیه و جدایی طلبان شرق اوکراین

شک و تردید مردم کی یف در مورد ازسرگیری مذاکرات جدید مینسک

انفجارهای مهیبِ ناشی از حمله به یک کارخانه پتروشیمی در دونتسک