شک و تردید مردم کی یف در مورد ازسرگیری مذاکرات جدید مینسک

شک و تردید مردم کی یف در مورد ازسرگیری مذاکرات جدید مینسک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مذاکرات جدید صلح در مینسک قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود اما مردم کی یف، خوشبین بنظر نمی آیند. پس از ماهها درگیری در شرق اوکراین و تلاش های

آگهی

مذاکرات جدید صلح در مینسک قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود اما مردم کی یف، خوشبین بنظر نمی آیند.

پس از ماهها درگیری در شرق اوکراین و تلاش های دیپلماتیک ناامیدکننده، شهروندان اوکراین هزینه انسانی بالایی پرداخته اند.

یکی از ساکنان کی یف می گوید: «به نظر من احتمال حل و فصل این مسئله بسیار کم است. تا کنون چند بار مذاکرات انجام شده است؟ در این حال، اوکراینی ها هستند که کشته می شوند. پدر خود من به جنگ اعزام شده و من خیلی می ترسم… من می خواهم که او زودتر برگردد.»

یکی دیگر از شهروندان کی یف گفت: «ما باید مذاکره کنیم، چون فرزندانمان کشته می شوند. مردم نمی فهمند چکار می کنند! آزادی خواستن خیلی آسان است اما بعد از آن، با این آزادی چکار خواهند کرد؟ چه کسی دنباس را بازسازی خواهد کرد؟

مقام های دولتی با اینکه نسبت به گفتگوها خوشبین تر هستند اما می گویند حاکمیت ملی، امری ضروریست.

میکولا تومنکو، نماینده جبهه پترو پروشنکو در پارلمان اوکراین گفت: «امیدواری هایی در مورد آتش بس وجود دارد اما نه به این معنا که حاکمیت یا بخشی از سرزمینمان را از دست بدهیم. ما تنها می توانیم در مورد برخی ویژگی های دولت های خودمختار در شرق گفتگو کنیم.»

به گفته ولدیمیر فسنکو، کارشناس سیاسی، برای موفقیت در مذاکرات باید گام های کوچک برداشته شود. وی گفت: «مهمترین مسئله، رسیدن به توافق بر سر آتش بس در شرق کشور است. فکر نمی کنم در حال حاضر بتوانیم توقع حل و فصل این درگیری را داشته باشیم. بحران بسیار پیچیده ایست که بیش از حد جلو رفته است.»

دولت و جدایی طلبان هوادار روسیه، در ماه سپتامبر گذشته در مینسک توافق به آتش بس کردند، با این حال، این توافق مانع از ادامه جنگ نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین تحولات جنگ در اوکراین؛ رهبران غربی در دومین سالگرد تهاجم روسیه چه گفتند؟

ارتش اوکراین از شهر آودیئیفکا عقب‌نشینی کرد

نبرد شدید در شهر محاصره شده آودیئیفکا؛ زلنسکی برای تامین کمک‌ها نظامی عازم برلین و پاریس شد