شعر و سینما در کانون جشنواره فیلم برلیناله

شعر و سینما در کانون جشنواره فیلم برلیناله
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین موسوم به «برلیناله» سینماگران مطرح به رقابت باید یکدیگر می پردازند. ترنس مالیک با فیلم «شواليه جام ها»

آگهی

در شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین موسوم به «برلیناله» سینماگران مطرح به رقابت باید یکدیگر می پردازند.

ترنس مالیک با فیلم «شواليه جام ها» بر آن است تا جایزه خرس طلایی را از آن خود کند.

فیلمی با نقش آفرینی كيت بلانشت، كريستين بيل و ناتالی پورتمن و درباره ضرر و زيان های شهرت هاليوودی، از اين كارگردان گوشه گير آمريكايی که پیشتر با فيلم «خط قرمز نازك» برنده جايزه خرس طلایی برلين و با فيلم «درخت زندگی» برنده نخل طلایی كن شده بود.

پاتریسیو گوزمان، کارگردان ۷۲ ساله از شیلی با فیلم «دكمه مروارید»، تنها فیلم مستند موجود در بخش رقابتی به برلیناله آمده است.

او که در تازه ترین فیلم شاعرانه اش به قلب اقیانوس رفته درباره سینمای مستند می گوید: «سینمای مستند شعر است، ترکیبی از شعر و اطلاعات. اما بیشتر شاعرانه است، شیوه ای برای انتقال اطلاعات. البته درسی به مخاطب نمی دهد مگر مخاطب خود طالب آن باشد. به سوژه توجه دارد.»

ولفگانگ اشپیندلر، گزارشگر یورونیوز در برلین می گوید: «ترنس مالیک و پاتریسیو گوزمان دو استاد پیشکسوت هر یک در فیلم هایشان به موضوعات عمیقی می پردازند؛ مالیک با سبک داستانسرایی زیبایی شناسانه و گوزمان با سبک مستند و شاعرانه. این دو فیلم (شواليه جام ها و دكمه مروارید) تاکنون در زمره بهترین فیلم های بخش بین المللی هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان «اظهارات یهودستیزانه» در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم برلین را بررسی می‌کند

نرگس کلهر در گفت‌وگو با یورونیوز: راه رفته پس از جنبش مهسا قابل برگشت نیست

فیلمساز اسرائيلی برنده جایزهٔ برلیناله مدعی شد: «من و خانواده‌ام به مرگ تهدید شده‌ایم»