جنگ علیه بوکوحرام شدت می یابد

جنگ علیه بوکوحرام شدت می یابد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبه نظامیان گروه بوکوحرام در شمال نیجریه به حملات خود در مناطق مرزی از جمله شمال کامرون و جنوب نیجر ادامه می دهند. این در حالیست که ارتش نیجر اعلام

آگهی

شبه نظامیان گروه بوکوحرام در شمال نیجریه به حملات خود در مناطق مرزی از جمله شمال کامرون و جنوب نیجر ادامه می دهند. این در حالیست که ارتش نیجر اعلام کرد موفق شده است برای سومین بار طی چهار روز گذشته، حمله بوکوحرام به روستای مرزی «دیفا» را دفع کند.

ابوبکر شکائو، رهبر بوکوحرام در ویدیویی که روز دوشنبه منتشر شد، وعده درهم شکستن نیروی نظامی ائتلافی منطقه ای را می دهد.

نیجریه، چاد، کامرون، نیجر و بنین متعهد شده اند برای مقابله با تهدید روز افزون بوکوحرام، نزدیک به نه هزار نیروی نظامی به شمال شرق نیجریه اعزام کنند.

در این حال، برنامه جهانی غذا، در مورد بروز بحران انسانی در منطقه هشدار می دهد. دست کم یک میلیون نیجریایی به دلیل خشونت های بوکوحرام آواره شده اند.

یک آواره نیجریایی که به شمال کامرون پناه برده است گفت: «ما از بوکوحرام می ترسیم. من پیش از اینکه به اینجا بیایم با چشمان خودم دیدم که آنها مردم زیادی را کشتند. به همین دلیل همه ما می ترسیم. اگر من به نیجریه بروم شاید من هم کشته شوم. آنها پدر من را کشتند، برادرم را کشتند… آنها را کشته اند. من می ترسم به نیجریه برگردم، چون بوکوحرام آنجاست.»

تا کنون، بیش از ده هزار نفر، اغلب از غیرنظامیان نیجریایی، در پی خشونت های بوکوحرام کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابراز علاقه رئيسی برای همکاری اقتصادی با کودتاگران نیجر

امانوئل ماکرون: حکومت نظامی نیجر سفیر فرانسه را گروگان گرفته است

دومینوی کودتا در کشورهای فرانسوی‌زبان؛ چرا راهبرد فرانسه در آفریقا به نفع رقبایش تمام می‌شود؟