Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تظاهرات مخالفان ریاضت اقتصادی در آتن

تظاهرات مخالفان ریاضت اقتصادی در آتن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میدان سینتاگما در پایتخت یونان، بعد از ظهر پنجشنبه شاهد تجمع حدود ۳ هزار تن از طرفداران دولت بود که به سیاست های اقتصادی اتحادیه اروپا درباره اعمال

آگهی

میدان سینتاگما در پایتخت یونان، بعد از ظهر پنجشنبه شاهد تجمع حدود ۳ هزار تن از طرفداران دولت بود که به سیاست های اقتصادی اتحادیه اروپا درباره اعمال برنامه ریاضتی در این کشور اعتراض کردند.

این میدان در شهر آتن طی سال های اخیر، محل تظاهرات دهها هزار تن علیه سیاست های اقتصادی دولت یونان بوده است.

تظاهرات هواداران دولت در مرکز آتن، بوسیله شبکه های اجتماعی سازماندهی شده بود و احزاب در فراخواندن شهروندان نقشی نداشته اند. یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به یورونیوز گفت: «ما می خواهیم که دولتمان پشتیبان وکالت مردم باشد. مردم یونان مخالف ریاضت اقتصادی هستند و از ایده توسعه در اروپا پشتیبانی می کنند.» شهروند دیگری گفت: «ما بیش از این نمی توانیم سیاست های ریاضتی را تحمل کنیم. ما نمی توانیم پاسخگوی برنامه هایی باشیم که سلطه آلمانی ها خواستار آن است. ما می خواهیم آنچه را که به لحاظ انسانی شدنی است انجام دهیم، حداقل بر سر میز بنشینیم و درباره موضوع یونان گفتگو کنیم.»

یانیس یاگینیس، خبرنگار یورونیوز از آتن گزارش می دهد: «این نخستین بار بود که پس از چند سال جمع زیادی از مردم به صورت خودجوش در اینجا تجمع کردند. این تظاهراتی علیه سیاست های ریاضتی بود. همزمان تظاهرات مشابهی نیز در دیگر شهرهای بزرگ یونان برپا شد.»

بانک مرکزی اروپا به تازگی اعلام کرده است که از یازدهم فوریه اوراق قرضه یونان به عنوان وثیقه، قابل قبول نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر یونان: دیگر قانون کشور بر اساس سختگیریهای اقتصادی تنظیم نخواهد شد

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟