حملات خمپاره ای در دونتسک، همچنان جان شهروندان را می گیرند

حملات خمپاره ای در دونتسک، همچنان جان شهروندان را می گیرند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیریها در شرق اوکراین شدیدتر از همیشه دنبال می شود. صدای انفجار و تیراندازی در محله های دونتسک، مهمترین شهر شرقی اوکراین ساعتها شنیده می شود. این

آگهی

درگیریها در شرق اوکراین شدیدتر از همیشه دنبال می شود. صدای انفجار و تیراندازی در محله های دونتسک، مهمترین شهر شرقی اوکراین ساعتها شنیده می شود. این بار لنینسکی یکی از محله های دونتسک مورد اصابت خمپاره قرار گرفت.

یک زن ساکن لنینسکی می گوید: “ناگهان متوجه یک انفجار شدیم. نفهمیدم چه اتفاقی افتاده است که ناگهان انفجار دوم شوکه مان کرد.”

همزمان در درگیریهای دیگری در دونتسک دست کم هشت تن از شهروندان جان باختند و بیش از سی نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

کانون اصلی درگیریها در دبالتسوه، شهری است که می تواند خط مقدم جبهه جدایی طلبان هوادار روسیه را محکم تر کنند. این شهر می تواند ارتباط بین لوهانسک، در اختیار جدایی طلبان، بندر استراتژیک ماریوپل در جنوب شرقی و شبه جزیره کریمه را میسر کند.

در روزهای اخیر جدایی طلبان هم قربانیان زیادی در درگیریها داشته اند. بیمارستانی در آزوف، شهر مرزی روسیه با اوکراین، میزبان بسیاری از پیکارجویان مخالف کی یف بوده است.

یکی از آنها می گوید که ابتدا در شرق اوکراین مرد عمل قرار گرفته است اما پزشکان در سینه او پنسهای جراحی را فراموش کرده اند و در حالی که بدلیل عفونت داخلی در حالت مرگ بوده به بیمارستان آزوف منتقل می شود.

تنشها در شرق اوکراین، هر چند تلاشهای دیپلماتیک فراوانی برای خاتمه به آن در جریان است، می رود تا شعله های جنگ سرد بین روسیه و غرب را به مرز یک جنگ واقعی نزدیک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم