حملات خمپاره ای در دونتسک، همچنان جان شهروندان را می گیرند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حملات خمپاره ای در دونتسک، همچنان جان شهروندان را می گیرند

درگیریها در شرق اوکراین شدیدتر از همیشه دنبال می شود. صدای انفجار و تیراندازی در محله های دونتسک، مهمترین شهر شرقی اوکراین ساعتها شنیده می شود. این بار لنینسکی یکی از محله های دونتسک مورد اصابت خمپاره قرار گرفت.

یک زن ساکن لنینسکی می گوید: “ناگهان متوجه یک انفجار شدیم. نفهمیدم چه اتفاقی افتاده است که ناگهان انفجار دوم شوکه مان کرد.”

همزمان در درگیریهای دیگری در دونتسک دست کم هشت تن از شهروندان جان باختند و بیش از سی نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

کانون اصلی درگیریها در دبالتسوه، شهری است که می تواند خط مقدم جبهه جدایی طلبان هوادار روسیه را محکم تر کنند. این شهر می تواند ارتباط بین لوهانسک، در اختیار جدایی طلبان، بندر استراتژیک ماریوپل در جنوب شرقی و شبه جزیره کریمه را میسر کند.

در روزهای اخیر جدایی طلبان هم قربانیان زیادی در درگیریها داشته اند. بیمارستانی در آزوف، شهر مرزی روسیه با اوکراین، میزبان بسیاری از پیکارجویان مخالف کی یف بوده است.

یکی از آنها می گوید که ابتدا در شرق اوکراین مرد عمل قرار گرفته است اما پزشکان در سینه او پنسهای جراحی را فراموش کرده اند و در حالی که بدلیل عفونت داخلی در حالت مرگ بوده به بیمارستان آزوف منتقل می شود.

تنشها در شرق اوکراین، هر چند تلاشهای دیپلماتیک فراوانی برای خاتمه به آن در جریان است، می رود تا شعله های جنگ سرد بین روسیه و غرب را به مرز یک جنگ واقعی نزدیک کند.