خشونت داعش علیه کودکان؛ از بهره کشی جنسی تا بمبگذاری انتحاری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خشونت داعش علیه کودکان؛ از بهره کشی جنسی تا بمبگذاری انتحاری

داعش از صدها کودک عراقی ربوده شده برای بهره کشی جنسی، بمبگذاری انتحاری، ساخت بمب، خبرچینی و سپرانسانی برای محافظت از مواضعش در برابر حملات نیروهای ائتلاف استفاده می کند

داعش از کودکان بویژه کودکان دارای مشکلات ذهنی و روانی در بمبگذاری های انتحاری استفاده می کند بدون آنکه کودکان بدانند چه می کنند و چه چیزی در انتظارشان است.

به گزارش دیده بان سازمان ملل متحد گروه شبه نظامیان داعش این کودکان (ایزدی، مسیحی، سنی و شیعه) را در بازار بعنوان برده جنسی می فروشند و بقیه آنها را شکنجه و به شیوه های فجیعی از جمله مصلوب کردن و زنده به گور کردن می کشند.

رنات وینتر، کارشناس در کمیه دفاع از حقوق کودکان در سازمان ملل می گوید: «بر اساس گزارش هایی که درباره کودکان بویژه کودکان دارای مشکلات روانی دریافت کرده ایم، از آنها در بمبگذاری های انتحاری استفاده می شده بدون آنکه بدانند چه می کنند و چه چیزی در انتظارشان است.»

سازمان ملل متحد رفتار خشونت آمیز شبه نظامیان داعش با کودکان را محکوم کرده است.

یک ویدئو نمایش عمومی تصاویر سوزاندن خلبان اردنی را در برابر هواداران داعش در شهر رقه نشان می دهد، در حالیکه کودکان نیز در بین جمعیت دیده می شوند. یکی از این کودکان از زنده سوزاندن این خلبان اظهار خوشحالی می کند.